.
.
.

تصویری.. مردگان هم از موصل می‌گریزند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

درگیری‌های نیروهای ارتش عراق و شبه‌نظامیان گروه داعش در موصل، علاوه بر زندگان، مردگان را نیز از شهر فراری داده است.

عکاس خبری خبرگزاری فرانسه، تصاویری منتشر کرده است که نشان می‌دهد، اهالی موصل مردگان خود را روی گاری حمل کرده و با خود از شهر می‌برند.

هنوز دلیل مشخصی برای این کار ذکر نشده و تنها می‌توان حدس زد که شهروندان زمان کافی برای دفن جنازه بستگان خود نداشتند یا اینکه این افراد در مسیر فرار از شهر کشته‌شده‌اند.

وزارت مهاجرت عراق روز دوشنبه گذشته تعداد شهروندانی که از آغاز نبردهای آزادسازی موصل از دو سوی این شهر گریخته‌اند را 355 هزار نفر اعلام کرده است.

غرب موصل از مناطق پرجمعیت است و همین موضوع، کار نیروهای امنیتی عراق برای بازپس‌گیری مناطق ساحل راست، از نیروهای داعش را مشکل کرده است.

نبردهای جاری در منطقه، ساکنان موصل را وادار به ترک خانه و کاشانه کرده است. خبرنگار «العربیة» به نقل از منابع رسمی عراقی، تعداد آوارگان عراقی که از غرب موصل گریخته‌اند را 173 هزار نفر گزارش کرده است.

هفته گذشته نیز سازمان بین‌المللی مهاجرت تعداد کسانی که پس از هجوم نیروهای عراقی برای بازپس‌گیری بخش غربی موصل از داعش، از این منطقه آواره شده‌اند را حدود 100 هزار نفر اعلام کرد.

با توجه به ازدحام کمپ‌های پناهجویان، کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان برای اسکان این مهاجران، کمپ‌های جدید به راه انداخته است.