.
.
.

نفرین‌ اسد.. کسانی که پس از گرفتن عکس با رئیس نظام سوریه کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به نظر می‌آید هر کس که با بشار اسد عکس بگیرد، باید آماده مردن شود. این اتفاقی نیست که یک یا دو بار افتاده باشد. بارها و بارها کسانی که با رئیس‌ نظام سوریه عکس گرفته‌اند، پس از مدت کوتاهی جان خود را از دست داده‌اند. با همه این احوال هنوز کسی راز این نفرین را نمی‌داند.

نور فرید النقری یکی از این افراد است. او که در موسسه «الوعد الصادق» وابسته به حزب‌الله لبنان فعالیت می‌کرده و جزو افراد نزدیک به بشار اسد به شمار می‌رفته، پنج روز پیش در دمشق کشته شد. اگر چه پایگاه خبری «الان» که به دولت سوریه نزدیک است، اعلام کرده نور النقری بر اثر اصابت یک گلوله سرگردان جان خود را از دست داده است، لیکن صفحه فیس‌بوک مشهور «شبكة حمص التفاعلية» از به قتل رسیدن او به ضرب گلوله خبر داده است.

نور نقری دختر فرید النقری یکی از فرماندهان سابق ارتش سوریه است. در حالی‌که مخالفان اسد از نور نقری با نام «شبّيحة إرهابية» یاد می‌کنند، طرفداران رژیم سوریه در فضای مجازی به سوگ او نشسته‌اند.

عبد الزين أديب صقر یکی دیگر از افرادی است که نفرین بشار اسد دامن او را گرفت. سروان صقر در اولین روز سال 2015 با رئیس‌جمهور سوریه عکس یادگاری گرفت و پنج ماه بعد در 25 می 2015 کشته شد.

همزمان با دیدار شب سال نوی رئیس‌جمهوری سوریه از سربازانش، عبد الزين أديب صقر در منطقه الزبلطانی در نزدیکی جوبر با بشار اسد دیدن کرد. صقر در روستای زاما از توابع شهرستان جبلة در استان لاذقیه به دنیا آمده بود.

نعيم علي أحمد، سرهنگ گارد ریاست‌جمهوری سوریه نیز پس از آنکه در اواخر سال 2015 با بشار اسد عکس یادگاری گرفت، در 19 اکتوبر 2016 کشته شد. به گزارش پایگاه خبری ورلدنیوز سوریه، در مراسم بزرگداشت نعيم علي أحمد که در مرکز فرهنگی طرطوس برگزار شد، علاوه بر مقامات محلی، سرلشكر قاسم [احتمالا سلیمانی] به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند. از آنجا که قاسم سلیمانی تنها فرد ایرانی است که هم قاسم نام دارد و هم دارای درجه سرلشکری است، احتمالا مقصود پایگاه ورلدنیوز از اللواء قاسم، سرلشکر قاسم سلیمانی باشد. به گزارش پایگاه خبری لبنان جدید، سرهنگ نعيم علي أحمد در غوطه شرقی به دست مخالفان بشار اسد کشته شده است.


هیثم اسماعیل، یکی از افراد اطلاعات ارتش سوریه، یکی دیگر از افرادی است که عکس یادگاری با بشار اسد به قیمت جانش تمام شد. هیثم اسماعیل در تاریخ 26 ژوئن 2016 در غوطه شرقی با بشار اسد عکس یادگاری گرفت و در شامگاه 12 ژانویه 2017 در کفرسوسه جان خود را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری «الان»، شامگاه 12 ژانویه 2017 یک فرد انتحاری در منطقه الحمریه کفرسوسه اقدام به تیراندازی هوایی و داد و فریاد کرد. پس از جمع شدن تعدادی از مردم، این فرد خود را منفجر کرده و جان تعدادی از آنها را گرفت. هیثم اسماعیل نیز یکی از کشته‌شدگان این حادثه بود.