.
.
.

کشف و ضبط مقادیر سلاح، بمب و مواد مخدر در مرز سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای امنیتی سعودی روز یکشنبه 19 مارس 2017 اعلام کردند که مقادیری اسلحه و بمب‌ که به هدف خرابکاری در داخل این کشور از طریق مرزهای یمن قاچاق شده بود را کشف کرده‌اند.

به گزارش العربیه به نقل از سخنگوی امنیتی وزارت کشور پادشاهی سعودی، نیروهای این کشور در روزهای 10 مارس تا 18 مارس در عملیاتی گسترده در مرزهای این کشور بیش از یک تن اسلحه سبک و بمب و همچنین دهها کیلوگرم مواد مخدر که به داخل خاک این کشور ارسال می‌شد کشف و آن را ضبط کرده‌اند.

به گفته سخنگوی نیروهای امنیتی وزارت کشور سعودی در این عملیات بیش از 30 نفر از شبکه قاچاق دستگیر و سه مسلح نیز کشته شدند.

سرلشکر منصور الترکی سخنگوی امنیتی وزارت كشور سعودی در بیانیه‌ای با تایید این خبر گفت:« نیروهای این وزارتخانه با مرزبانان ارتش سعودی در سال جاری 847 یمنی، 305 اتیوپیایی و 16 شهروند سومالیایی که به به طور غیر قانونی وارد مرزهای سعودی شده بودند را بازداشت کردند».

گفتنی است که پس از کودتای شبه نظامیان حوثی در سپتامبر سال 2014 و استیلای آنها بر صنعا جو ناامنی در مرزهای یمن-سعودی حکم فرما شد . نحوثی ها طی این مدت با ایجاد شبکه های قاچاق مواد مخدر و اسلحه به داخل سعودی تلاش خود را افزایش دادند. همچنین اوضاع انسانی و امنیتی بسیار دشواری بر این کشور حاکم شد.

به گزارش سازمانهای حقوق بشری سازمان ملل بر اثر کودتای حوثی ها و نتایج ناشی از این کودتا در حال حاضر، یمن در «بدترین بحران انسانی» در میان کشورهای جهان به سر می برد .

سازمان ملل متحد اخیرا طی گزارشی هشدار داد که محاصر برخی مناطق یمن توسط حوثی‌ها کشور یمن را با خطر «قحطی» مواجه کرده است.