.
.
.

غرب موصل.. داعش در هر خانه 40 خانواده را حبس می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرلشکر معن السعدی از فرماندهان دستگاه مبارزه با تروریسم عراق دوشنبه 20 مارس اعلام کرد که شبه‌نظامیان داعش در هرکدام از خانه‌های مسکونی که شاهد درگیری است، بیش از 40 خانواده را حبس کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار العربیه در موصل، سرلشکر معن السعدی گفت که نیروهای تحت امرش، در مناطق واقع در محیط آپارتمان‌های مسکونی در محله نابلس، با شبه‌نظامیان داعش درگیر هستند. او افزود که 70 درصد از محله الرساله، از تصرف شبه‌نظامیان آزاد شد.

او همچنین افزود: «اوضاع نیروهای ما خوب است و عملیات برپایه نقشه طراحی شده پیش می‌رود. این در حالی است که شبه‌نظامیان داعش مقاومت شدیدی از خود نشان می‌دهند و شهروندان را اذیت می‌کنند. آزاد و اذیت آن‌ها به حبس بیش از 40 خانواده در آپارتمان‌های مناطق شاهد درگیری رسیده است».

او تاکید کرد: «نیروهای عراقی نمی‌توانند با شلیک مستقیم آتش پاسخ دهند چرا که ممکن است کودکان، زنان و کهن‌سالان در محله‌ها آسیب ببینند». او افزود: «نیروهای عراقی ابتدا از محل به گروگان گرفتن خانواده‌ها عبور می‌کنند و پس از آن سعی می‌کنند شبه‌نظامیان را دور بزنند و از پشت به آن‌ها حمله کنند».

پیش از این منابع نظامی عراق اعلام کرده بودند که نیروهای نظامی این کشور در ادامه عملیات آزادسازی موصل پس از درگیری‌های شدید با شبه نظامیان داعش، وارد کوچه‌های قدیمی بخش غربی این شهر شدند.

سرلشکر عبدالامیر یارالله فرمانده عملیات موسوم به «قادمون یا نینوا» که برای آزادسازی موصل آغاز شد، گفته است که نیروهای عراقی به درگیرهای بسیار شدیدی در بخش غربی موصل با داعش ادامه می دهند.

شرایط جغرافی منطقه غربی موصل جنگ با شبه نظامیان داعش را بسیار سخت کرده است به همین دلیل نیروهای عراقی با احتیاط کامل و به صورت گام به گام در خیابان‌ها و کوچه‌های باریک قدیمی به جنگ علیه داعش ادامه می دهند.

آخرین گزارش‎های رسیده از میدان درگیری حاکی از آن است که نیروهای پلیس فدرال و نیروهای واکنش سریع عراق به سوی دو منطقه الکراج و باب الابیض و باب الجدید در حال پیشروی هستند.

همزمان با پیشروی نیروهای عراقی در بخش غربی موصل، گردان مهندسی ارتش این کشور روستاهای اطراف موصل و دیگر مناطق آزاد شده را از مین‌های کارگذاری داعش پاکسازی می‌کند.

نیروهای عراقی همچنین ایستگاه سوخت رسانی و کارخانه آرد الراشدیه واقع در بخش غربی شهر را به تصرف خود درآوردند.