.
.
.

یک شهروند نیکوکار اماراتی برای خرید یک همبرگر 10 هزار دلار پرداخت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک همبرگر هفت لایه که در یک مزایده خیریه در دبی عرضه شده بود، به قیمت 10 هزار دلار به فروش رفت. این مبلغ به اطلاع‌رسانی درباره سرطان پستان اختصاص یافت.

به گزارش سی‌ان‌ان، یک همبرگر به نشانه هفت امارت امارات متحده عربی، که از هفت لایه گوشت، پنیر چدار و زعفران تشکیل شده بود، 16 مارس 2016، در یک مزایده خیریه در دبی به فروش گذاشته شد. «اسماء الفیهم» موسس و صاحب امتیاز مجله «ویلا 88» که در زمینه لایف‌استایل در دبی فعالیت می‌کند، در ازای این همبرگر، 10 هزار دلار پرداخ کرد.

این همبرگر توسط راشل امپیازی، سرآشپز Le Gourmet در گالری دبی لافاییت و همچنین شیخ محمد بن عبدالله آل‌ثانی عضو خاندان حاکم قطر تهیه شده است.

شیخ محمد بن عبدالله آل‌ثانی در این‌باره گفت: «دو سال است که ما رکورد جهانی قیمت یک همبرگر را با 7 هزار دلار در اختیار داریم. امسال قصد داشتیم این رکورد را بهبود دهیم. تمامی عایدات این مزایده خیریه به اطلاع‌رسانی درباره سرطان پستان و تشخیص زودهنگام این بیماری اختصاص خواهد یافت».

این مزایده خیریه توسط مجموعه «قافله صورتی» برگزار شد. قافله صورتی مجموعه‌ای متشکل از افراد داوطلب است که در زمینه اطلاع‌رسانی در مورد بیماری سرطان پستان فعالیت می‌کنند.

اسماء الفیهم که با پرداخت 10 هزار دلار برنده این مزایده شد، در این‌باره گفت: «من برای ارج نهادن به تلاش‌های شاهزاده بن کرم، مدیر سابق مجموعه قافله صورتی که سال گذشت در آتش‌سوزی منزل جان باخت، در این مزایده شرکت کردم».

همبرگری که اسماء الفیهم برنده آن شد، یکی از چهار همبرگری بود که در این مزایده عرضه شد. در پایان این مزایده خیریه مجموعا، 29633 دلار جمع‌آوری شد.
fa