.
.
.

تصویری...دیدار و گفت‌وگوی ملک سلمان با رئیس پارلمان چین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در ادامه دیدارهای ملک سلمان پادشاه سعودی با مقام‌های چین، بعد از ظهر جمعه 16 مارس خادم الحرمین الشریفین با ژانگ دجیانگ، رئیس کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین در سالن بزرگ «خلق» در پایتخت این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری سعودی «واس»، در این دیدار ملک سلمان پادشاه سعودی، ضمن سخنانی از استقبال گرم و مهمان‌نوازی‌های مقامات چین از وی و هیئت همراهش، تشکر و قدردانی کرد.

ملک سلمان گفت:«سفر ما به جمهوری خلق چین در این شرایط به عنوان بخشی از تلاش‌ها و تمایل دو کشور برای ایجاد یک رابطه و همکاری مشترک جهت تحقق پیشرفت میان دو کشور در همه زمینه‌ها به شمار می رود».

ملک سلمان افزود :«ما از مواضع ونگرش مثبت خلق چین در قبال مسائل صلح خاورمیانه به ویژه صلح مسئله فلسطین تشکر و قدر دانی می کنیم».

ملک سلمان افزود:«می خواهم از موفقیت‌های کنفرانس هیجدهم کنگره خلق چین و رئیس جمهوری به دلیل رهبری خردمندانه‌اش برای این کشور قدردانی کنم. همچنین از نقش مهمی که نمایندگان کشور پارلمان چین برای تقویت روابط بین دو کشور ایفا کردند تشکر و قدردانی می‌کنم. ما امیدواریم که همکاری‌ها میان کنگره ملی خلق چین و مجلس شورای پادشاهی سعودی برای خدمت به منافع دو کشور و دو ملت سعودی و چین بیشتر شود».

از سوی دیگر ژانگ دجیانگ، رئیس پارلمان چین با اشاره به سفر خادم حرمین شریفین به چین و دستاوردهای این سفر که شامل امضای موافقتنامه‌های متعددی در زمینه‌های اقتصادی، تجاری و همکاری مشترک شد، قدردانی کرده و آن را نشانه علاقمندی دو کشور به پیشرفت ترقی تلقی کرد.

رئیس پارلمان چین به جایگاه ملک سلمان در میان جامعه بین المللی، کشورهای منطقه، کشورهای اسلامی وعربی اشاره کرد و گفت که تلاش‌های پادشاه سعودی در همه زمینه‌ها قابل احترام و تقدیر هستند.

در دیدار پادشاه سعودی با رئیس پارلمان چین شماری از مسئولان و مدیران وزارتخانه‌های تجاری و اقتصادی دو کشور نیز حضور داشتند.