.
.
.

ملک سلمان در ادامه سفر آسیایی وارد چین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی امروز پنجشنبه 15 مارس، در پنجمین ایستگاه از سفر تاریخی خود به آسیا، به چین رسید.

پیش از این ملک سلمان در ژاپن حضور داشت. پادشاه سعودی سفر خود به ژاپن را با شرکت در جلسه پایانی کنفرانس «چشم‌انداز همکاریهای سعودی و ژاپن برای سال 2030» به پایان برد. این کنفرانس با همکاری مرکز تجارت و سرمایه‌گذاری سعودی و مرکز همکاریهای ژاپن در خاورمیانه برگزار شد.

دستور کار این کنفرانس تحقیق پیرامون برنامه اجرایی برای چشم انداز 2030 پادشاهی سعودی، و گسترش مبادلات تجاری و سرمایه گذاری میان سعودی و ژاپن بود.

همچنین امپراتور آکیهیوتو، پادشاه ژاپن، در ضیافتی که به افتخار پادشاه سعودی برگزار شد، بالاترین نشان این کشور موسوم به «گل زهره» را به او تقدیم کرد. این مراسم در کاخ سلطنتی در شهر توکیو برگزار شد.

ملک سلمان بن عبدالعزیز، خادم حرمین شریفین، در سفر خود به ژاپن با شینزو آبه، نخست وزیر این کشور نیز دیدار کرد و دو کشور تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک در زمینه انقلاب صنعتی چهارم را امضا کردند. دو کشور تفاهم‌نامه ای هم برای مشارکت ژاپن در اجرای چشم انداز 2030 سعودی امضا کردند.

در پایان سومین روز سفر به ژاپن، هیات سعودی این کشور را به قصد چین ترک کرد، و ملک سلمان وارد پنجمین توقفگاه خود در سفر تاریخی آسیا شد.