.
.
.

تصویری.. ده‌ها کشته در دو انفجار در دمشق پایتخت سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو انفجار امروز چهارشنبه 15 مارس، دمشق پایتخت سوریه را هدف قرار داد و ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت. به گزارش رسانه‌های دولتی سوریه، انفجار دوم منطقه الربوه واقع در غرب دمشق را هدف قرار داد.

انفجار دوم پس از حدود یک ساعت از انفجار انتحاری اولی روی داد که در ساختمان سابق کاخ دادگستری در مرکز دمشق به وقوع پیوست.

به گفته مقام‌های مسئول در حکومت سوریه، انفجار اول، دستکم 35 کشته و 45 زخمی برجی گذاشت.

انفجار در راهروهای وزارت دادگستری در ساختمانی روی داد که پیشتر کاخ دادگستری بود. این ساختمان در خیابان النصر در مرکز پایتخت سوریه قرار دارد.

تلویزیون دولتی سوریه هم گزارش داد که انفجاری انتحاری در کاخ دادگستری در دمشق روی داد و ده‌ها قربانی برجای گذاشت.

به گفته شاهدان عینی، خودروهای آمبولانس به سرعت به محل حادثه شتافتند. منطقه هم به خطر بیم از وجود بمب‌های دیگر، تخلیه شد.

نیروهای امنیتی حلقه‌ای امنیتی بر گرد کاخ دادگستری ایجاد کردند که در منطقه الحمیدیه واقع است. تمام راه‌های منتهی به محل حادثه هم توسط نیروهای امنیتی بسته شد.

تا لحظه تنظیم این خبر هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را بر عهده نگرفته است.

با وجود این‌که وزارت دادگستری، کاخ دادگستری را به منطقه المزه دمشق منتقل کرده بود، اما ساختمان سابق همچنان کاخ دادگستری نامیده می‌شود.

ساختمانی که شاهد انفجار بود، یکی از ساختمان‌های تاریخی دمشق است و تا سال 1850، کاخ حکومتی بود. اما عثمانی‌ها آن را به یک پایگاه نظامی تبدیل کردند.

در دوره استعمار فرانسه، از این پایگاه نظامی به عنوان مقر اقامت نماینده عالی دولت فرانسه استفاده شد.

در سال 1954 پس از آن‌که آتش بخش بزرگی از ساختمان را تخریب کرد، این ساختمان به شکل کنونی‌اش باز سازی شد.