فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات.. دستگیری منتشر کننده فیلم دریده‌شدن یک گربه توسط سگ‌هایش

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  به درخواست انجمن‌های حمایت از حیوانات، پلیس امارات، جوانی که گربه‌ای را جلوی سگ‌هایش انداخته تا آن را بدردند، دستگیر کرد. این فرد فیلم دریده‌شدن گربه را در اینترنت منتشر کرده بود.

  به گزارش شماره 12 مارس 2016 روزنامه البیان، یک جوان اماراتی، با نصب یک تله، گربه‌ای که یکی از کبوترهای او را خورده بود، به دام انداخت. این فرد پس از به دام افتادن گربه، آن را به سگ‌هایش داد تا زنده زنده بدردند. او از صحنه دردیده شدن گربه فیلم گرفته و آن را در اینترنت منتشر کرد.

  در پی انتشار این فیلم، انجمن‌های حمایت از حیوانات با راه‌اندازی کمپینی ضمن محکوم کردن این رفتار زشت، خواستار دستگیری و مجازات این فرد شدند.

  آن‌ها همچنین خواستار اجرایی شدن ماده 143 قانون مجازات فدرال امارات متحده عربی شدند.

  براساس این ماده از قانون مجازات «هر کس حیوانی خانگی و یا اهلی را از اذیت و یا آزار کرده و یا با آن حیوان بدرفتاری کند، و یا در زمانی که مسئولیت نگهداری از حیوان به عهده او باشد، از مراقب و نگهداری آن حیوان و انجام وظایف خود در قبال آن حیوان سرباز زند، به پرداخت 1000 درهم امارات به عنوان جریمه محکوم می‌شد».

  دکتر منال المنصوری عضو انجمن حمایت از حیوانات امارات و کنشگر حقوق حیوانات در گفتگو با البیان ضمن ابراز انزجار از رفتار این جوان اماراتی با گربه مورد نظر، عمل او را یک عمل غیرانسانی توصیف کرد. المنصوری افزود: «این یک جنایت وحشیانه در حق حیوانات است و با ارزش‌های جامعه امارات منافات دارد. ما از مقامات امارات می‌خواهیم این فرد بی‌رحم که فیلم دریده‌شدن گربه‌اش توسط سگ‌ها را منتشر کرده، یافته و مطابق قانون به او برخورد کنند. ما همچنین خواستار اجرایی شدن قانون حمایت از حیوانات هستیم که در آن مجازات حبس و جزای نقدی تا 200 هزار درهم برای افراد مجرم، پیش‌بینی شده است».

  در پی اعتراضات مردمی و درخواست انجمن‌ها و افراد حامی حیوانات برای دستگیری این فرد، سرلشکر خلیل ابراهیم المنصوری، معاون فرمانده کل تحقیقات جنایی پلیس امارات متحده عربی اعلام کرد، پلیس امارات توانسته این جوان را دستگیر و تحویل مقامات قضایی دهد.

  المنصوری تاکید کرد: «آنچه این جوان انجام داده، رفتاری وحشیانه است که با اصول اخلاقی امارات و ارزش‌های انسانی منافات دارد. نیروهای پلیس امارات همه ریز و درشت این کشور را زیر نظر داشته و بر اجرای قوانین و برقراری امنیت و آرامش در جای جای کشور تاکید دارند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران