.
.
.

کشته شدن یک سرهنگ و ده‌ها مسلح دیگر از حوثی‌ها در صعده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی یمن روز یکشنبه 12 مارس 2017 از کشته شدن یک فرمانده و دهها شبه نظامی از حوثی‌ها در استان صعده خبر دادند

به گزارش تلویزیون العربیه، سرهنگ احمد محمد الاصفج، یکی از فرماندهان برجسته حوثی‌ها که از سوی کودتگران به عنوان معاون مدیر امنیتی استان صعده منصوب شده بود، با 15 تن دیگر از همراهانش در حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی به یکی از کاروان‌های شبه نظامیان حوثی در منطقه «کتاف البقع» واقع در شرق صعده کشته شدند.

طبق این منابع، جنگنده‌های ائتلاف عربی طی 24 ساعت گذشته بیش از ده بار مواضع، مراکز تجمع و اردوگاههای کودتاگران حوثی را در استان صعده مورد هدف حملات هوایی خود قرار داده‌اند که در نتیجه آن دهها تن از حوثی‌ها کشته و زخمی شدند.

بر اساس این گزارش در این حملات هوایی مقادیر زیادی از اسلحه سنگین حوثی‌ها نیز منهدم شد.

این در حالی است درگیری میان حوثی‌ها و نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن در جبهه ساحل غربی در مجاورت با پادگان خالد بن ولید واقع در شرق المخا همچنان ادامه دارد.

نیروهای ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی پس از درگیری شدید توانستند دو منطقه استراتژیک را از شبه نظامیان حوثی و صالح آزاد کنند.

این منابع افزودند جنگ در اطراف اردوگاه نظامی خالد ابن ولید هنوز ادامه دارد. ارتش ملی یمن طی این درگیری یک تانک را منهدم کرد و تمام افراد داخل آن نیز کشته شدند.

ارتش یمن بخش‌های وسیعی از منطقه الزهاری در منطقه الخوخه جنوب استان حدیده را از دست حوثی‌ها آزاد کرد. در این منطقه مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن دهها تن از حوثی‌ها را به اسارت خود درآوردند.