فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • كشته شدن 26 حوثی در حمله غافلگرانه ارتش ملی یمن در استان نَهم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع نظامی در یمن روز جمعه 10 مارس 2017 اعلام کردند که بیش از 26 تن از شبه نظامیان حوثی در یک حمله غافلگیرانه از سوی ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی در استان «نهم» شرق صنعا کشته شدند.

  طبق این گزارش در این حمله غافلگیرانه دهها تن از شبه نظامیان حوثی نیز زخمی شدند.

  به گزارش شبکه تلویزیونی العربیه، عبدالله الشندقی، سخنگوی نیروهای مقاومت مردمی در صنعا گفت:« در این حمله غافلگیرانه نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن با درهم شکستن خطوط دفاعی حوثی‌ها توانستند مناطق استراتژیک مهمی را در مناطق کوهستانی مشرف به صنعا را تصرف کنند.

  وی افزود:«در موازات با این حمله غافلگیرانه، نیروهای ارتش ملی یمن نیز مناطق وسیعی در منطقه نقیل بن غیلان را به کنترل خود درآوردند».

  الشندقی اظهار داشت:«نیروهای دولت قانونی یمن مواضع مهمی را در شرق صنعا به کنترل خود درآوردند از جمله این مناطق مهم کوههای دوه، العلیانی، الضبیب، التباب الحمر، غرب کوه قرن و 10 مواضع مهم دیگر متعلق به کودتگران حوثی را به تصرف خود درآوردند».

  به گفته کارشناسان نظامی، پیشروی نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن در مناطق جبل العلیانی که بر منطقه بنی حشیش مشرف است، باعث می شود که راه ارتباطی میان استان ارحب و اللتین به صنعا قطع شود.

  کنترل این جاده استراتژیک از سوی ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی باعث تنگ تر شدن حلقه محاصره صنعا و فشار بیشتر به کودتاگران حوثی خواهد شد.

  در همین حال عبدالقوی شریف، فرماندار صنعا گفت:« ارتش ملی یمن اکنون در 3 کیلومتری منطقه "ارحب" که بر فرودگاه بین المللی صنعا مشرف است، مستقر شده است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران