فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ارتش ترکیه: طی یک هفته اخیر 71 جنگجوی کُرد را در سوریه کشتیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ارتش ترکیه جمعه 10 مارس اعلام کرد که در یک هفته گذشته، 71 جنگجوی کُرد را در شمال سوریه کشته است؛ مساله‌ای که به نظر می‌رسد نشانه‌ای از تشدید تنش میان ترکیه و واحدهای حمایت از خلق (کُرد) باشد.

  درگیری‌ها میان نیروهای ارتش آزاد سوریه که از سوی ترکیه پشتیبانی می‌شوند و واحدهای حمایت از خلق که هردوی آن‌ها از متحدان ایالات متحده هستند، روند جنگ علیه گروه داعش را به خطر می‌اندازد، به ویژه این‌که این درگیری‌ها تلاش‌های آمریکا را برای تشکیل ائتلافی به منظور آزاد سازی شهر الرقه از تصرف داعش، با چالش روبری می‌کند.

  ترکیه نگران آن است که واشینگتن در عملیات آزاد سازی الرقه در تصرف داعش، به تکیه بر واحدهای حمایت از خلق تکیه کند. اما آمریکا می‌گوید در حال پیاده کردن سیاستی برای پیش‌گیری از درگیری میان نیروهای ترکیه و واحدهای حمایت از خلق است.

  ترکیه واحدهای حمایت از خلق را ادامه حزب کارگردان کردستان می‌داند. این گروه مسلح که بیش از 30 سال است در حال نبرد با دولت مرکزی ترکیه است، از سوی آنکارا به عنوان «گروه تروریستی» شناخته شده است.

  ارتش ترکیه که ائتلافی از جنگجویان عرب و ترکمن سوری را حمایت می‌کند، اعلام کرد که طی یک هفته گذشته، 71 تن از جنگجویان واحدهای حمایت از خلق را کشته است. بدین ترتیب شمار جنگجویان کُردی که به این صورت از ژانویه گذشته کشته شده‌اند، به 134 تن می‌رسد.

  اوضاع نا آرام در شمال سوریه با پیشروی نیروهای دولتی و متحدانش، پیچیده‌تر هم می‌شود.

  رسانه‌های دولتی سوریه به نقل از منابع نظامی گزارش داده‌اند که نمیه شب پنجشبه، توپخانه ارتش ترکیه، نیروهای دولتی سوریه را گلوله باران و تلفاتی به آن‌ها وارد کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران