فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصویری...خشونت داعش نتوانست مانع پیشروی نیروهای عراقی در غرب موصل شود

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در ادامه عملیات آزادسازی غرب موصل روز جمعه 10 مارس 2017 نیروهای مشترک ارتش عراق به پیشروی خود در مناطق غرب موصل ادامه دادند.

  پلیس فدرال عراق، در بیانیه‌ای اعلام کرد، برغم همه موانع و نبرد خشونت بار اعضای داعش نیروهای این پلیس به 150 متری ساختمان مرکزی موصل رسیده‌اند.

  در بیانیه پلیس فدرال عراق آمده است، که گردان‌های پنجم و ششم زرهی و گردان واکنش سریع به موازات آغاز حملات هوایی و زمینی دیگر نیروهای عراقی خود را برای پیشروی در مناطق دیگر و آزادسازی کامل شهر موصل آماده می‌کنند.

  حمله داعش با خودروهای بمبگذاری شده

  در همین حال یکی از منابع نظامی در نینوا اعلام کرد، نیروهای داعش روز جمعه 10 مارس 2017 با 5 خودروی بمبگذاری شده به مواضع نیروهای عراقی مستقر در غرب موصل حمله کردند اما نیروهای ویژه ضد تروریست که برای برخورد با چنین مواردی آماده شده‌اند، قبل از اینکه 5 خودرو به اهداف مورد نظر خود برسند موفق شدند همه خودروها را منهدم کردند.

  گفتنی است که گروه داعش از آغاز عملیات نیروهای عراقی از تاکتیک حملات پی در پی با خودروهای بمبگذاری شده استفاده کرد تا مانع پیشرفت نیروهای عراقی به سوی مواضع خود در شهر موصل شود اما همه این تلاش ها بی نتیجه بود.

  ادامه پیشروی نیروهای عراقی برغم خشونت اعضای داعش در نبردهای خیابانی

  سرلشکر معن السعدی، در تماس با العربیه گفت عملیات آزادسازی غرب موصل برغم خشونت شدید اعضای داعش در نبرد، همچنان ادامه دارد.

  وی افزود:«هم اکنون نیروهای امنیتی به داخل کوی اول و دوم کارگر در سمت غربی شهر موصل حمله کردند و در حال پاکسازی این منطقه از تروریست های داعش هستند».

  وی افزود:«اعضای داعش که اغلب بیگانه هستند، راه فرار از شهر موصل را نمی دانند لذا بیشتر آنها ترجیح می‌دهند که تا مرگ بجنگند».

  دولت عراق در هفدهم اکتبر 2016 با حمایت از نیروهای ائتلاف بین المللی عملیات گسترده برای آزادسازی شهر موصل از کنترل داعش آغاز کردند و پس از سه ماه موفق به آزادسازی ساحل شرقی و بخش وسیعی از ساحل غربی شدند.

   یکی از ساختمان‌های دولتی در غرب موصل یکی از ساختمان‌های دولتی در غرب موصل
  خودروهای بمبگذاری شده داعش در غرب موصل خودروهای بمبگذاری شده داعش در غرب موصل
  خودروهای بمبگذاری شده داعش در غرب موصل خودروهای بمبگذاری شده داعش در غرب موصل
  نیروهای عراقی در غرب موصل نیروهای عراقی در غرب موصل
  نیروهای عراقی در غرب موصل نیروهای عراقی در غرب موصل
  سربازان عراقی در غرب موصل سربازان عراقی در غرب موصل

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران