.
.
.

مدارس صنعا در اعتراض به حوثی‌ها دست به اعتصاب زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع آموزشی در یمن روز دوشنبه 6 مارس 2017 خبر دادند که اغلب مدارس صنعا در اعتراض به رفتار و عملکرد شبه نظامیان حوثی در پایتخت این کشور دست به اعتصاب زده اند.

طبق این گزارش مدارس پایتخت یمن اعلام کردند که این اعتصاب تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد یافت.

با اعتصاب مدارس در صنعا و دیگر شهرهای تحت کنترل کودتاگران حوثی علیه رفتار غیر قانونی آنها تظاهرات و اعتراضات مردمی در علیه کودتاگران وارد فاز جدیدی شده است.

به گفته این منابع مدارس، الصیاح، جابر ابن حیان، الشیماء و جمال جمیل روز یکشنبه اعتصاب خود را آغاز کرده‌اند. مسئولان این مدارس اعلام کردند تا زمانی که حقوق عقب افتاده معلمان، مدیران و دیگر کارمندان این مدارس پرداخت نشود، به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

ماه گذشته مدارس السعید، میمونه و حلیمه السعدیه اعلام کردند در اعتراض به عدم پرداخت حقوق مستحقه خود به اعتصاب کامل ادامه خواهند داد. مدیران این مدارس اعلام کردند، حدود 6 ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

برپایه این منابع ساندیکای آموزگاران یمن هفته گذشته اعلام کرد که اکثر معلمان مدارس استان‌های ذمار، عمران، صعده الحدیده، البیضاء ، ریمه و المحویت که همه آنها تحت کنترل شبه نظامیان حوثی هستند، به دلیل شرایط نامساعدی و دشوار روانی و روحی که کودتگران در مدارس بوجود آورده‌اند، از ادامه تدریس خودداری کردند.

کودتاگران حوثی در طول ماه‌های گذشته یعنی پس از کودتا و تسلط بر قدرت در صنعا، سیاست سرکوبگرانه‌ای را علیه معلمان و کارمندان مخالف خود به راه انداختند.این گروه چندین بار به معلمانی که حقوقشان به تاخیر افتاده است وعده دادند که شرایط معلمان و کارکنان مراکز آموزشی را بهتر کنند و حقوق آنها را برگردانند اما هر بار به قول خود عمل نکرده و با وعده و وعیدهای دروغ حقوق معلملن و کارمندان را پرداخت نکردند.

بر اساس گزارش‌ها بسیاری از معلمان یمنی به دلیل عدم پرداخت حقوق آنها از سوی حوثی ها و نیز به دلیل نامساعد شدن شرایط زندگی آنها به کارهای کاذب و حاشیه ای در کنار خود روی آوردند.

در راستای ادامه و گسترش دایره این اعتصاب‌ها ساندیکای دانشگاهیان یمن در صنعا نیز اعلام کرد که تا برآورده شدن خواسته‌های معلمان ، کارمندان و اساتید به اعتصاب ادامه خواهند داد.