.
.
.

ارتش عراق کنترل پل «الحریه» در مرکز موصل را به دست گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک منبع نظامی عراقی روز دوشنبه 6 مارس 2017 اعلام کرد که نیروهای دولتی این کشور با حمایت نیروهای ائتلاف بین المللی موفق شده‌اند تا پل «الحریه» (آزادی) را در مرکز شهر موصل به کنترل خود درآورند.

پل «الحریه» دومین پل از پل‌های پنجگانه موصل است که نیروهای عراقی از زمان آغاز عملیات موصل در 19 فوریه 2017 از دست شبه نظامیان داعش خارج و به کنترل خود در می‌آورند.

به دنبال اشغال شهر موصل در شمال عراق در سال 2014 توسط داعش وسپس آغاز عملیات آزادسازی این شهر توسط نیروهای دولتی عراق اغلب پل‌های منتهی به مرکز شهر منهدم شد.

شبه نظامیان داعش با درک اینکه وجود پل‌های پنچگانه بر روی رودخانه دجله در موصل کار نیروهای عراقی برای حمله به داخل شهر را آسانتر خواهد کرد، شماری از پل‌ها را به طور عمد منفجر کردند.

پل «الحریه» از مهمترین پل‌ها بر رود دجله در موصل است که به مرکز دومین شهر پر جمعیت‌ عراق بعد از بغداد، منتهی می شود. این پل شهر موصل را به دو قسمت تقسیم می‌کند.

منابع نظامی عراق تاکید دارند که جنگ در مرکز موصل میان داعش و نیروهای دولتی این کشور برای کنترل ساختمان‌های دولتی هنوز ادامه دارد.

این در حالی سازمان بین المللی حمایت از آوارگان گزارش کرده از آغاز عملیات بازپس گیری شهر موصل از داعش تاکنون تعداد آوارگان غیر نظامی به بیش از 206 هزار نفر رسیده است.

سازمان بین المللی حمایت از آوارگان در آخرین بیانیه‌ای خود هشدار داد :« طی هفته گذشته این آمار تقریبا دو برابر شده است و با توجه به ادامه درگیری‌ها، پیش بینی می‌شود این تعداد بازهم افزایش یابد. »

بیشترین بازدید موضوعات مهم