.
.
.

تصویری.. لحظه سقوط جنگنده سوری در ترکیه؛ خلبان در بیمارستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی یکی از بیمارستان‌ها در ترکیه اعلام کرد که تیم امداد و نجات، خلبان سوری را که موفق به پردین از جنگنده‌اش پیش از سقوط آن در ترکیه شده، هم اکنون در این بیمارستان واقع در منطقه هاتای، در حال درمان است.

خبرگزاری دوگان ترکیه پیش از این گزارش داده بود که خلبان در حدود 40 کیلومتری لاشه هواپیما پیدا شد و تیم امداد و نجات، او را ابتدا به پاسگاه پلیس و سپس بیمارستان برد.

پیش از آن، کاربران شبکه‌های اجتماعی، ویدیویی را رد و بدل کردند که آن را گروه «احرار الشام» منتشر کرده بود. این ویدیو لحظات نخست سقوط هواپیمای میگ 21 وابسته به نظام سوریه را در نزدیکی مرزهای ترکیه نشان می‌دهد. این حادثه روز شنبه 4 مارس روی داد.

این ویدیو سقوط هواپیما را همزمان با شنیده شدن صدای ضد هوایی نشان می‌دهد؛ گلوله‌هایی که به نظر می‌رسد توسط مخالفان حکومت سوریه شلیک شده باشد.

در این ویدیو، صدای یکی از مخالفان مسلح شنیده می‌شود که هنگام سقوط جنگنده، فریاد می‌زند. این در حالی است که هنوز به طور رسمی، دلیل سقوط هواپیما اعلام نشده است.

ترکیه به طو رسمی سقوط هواپیما را در خاک خود اعلام کرد. اما تلویزیون دولتی سوریه در گزارش خود به نقل از منابعی در ارتش این کشور تنها به این نکته بسنده کرده که ارتباط با خلبان هواپیما که در حال انجام ماموریتی در نزدیکی مرزهای ترکیه بود، قطع شد.

یکی از کارکنان بیمارستان محل بستری خلبان سوری، می‌گوید که او محمد صوفان (56 ساله) نام دارد. او افزود که وضعیت جسمی خلبان خطرناک نیست با وجود این‌که ستون فقراتش آسیب دیده است.