.
.
.

ارتش سعودی حمله حوثی‌‌ها به مرز جازان را دفع کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی ائتلاف‌عربی روز یکشنبه 5 مارس 2017 اعلام کردند که در جریان حمله شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن به چند پایگاه نظامی سعودی در مناطق الطوال واقع در استان مرزی جازن، بیش از 50 شبه نظامی حوثی کشته و شمار زیادی از آن‌ها زخمی شدند.

به گزارش تلویزیون العربیه، حمله حوثی‌ها به مراکز مرزبانی ارتش سعودی با ضد حمله ارتش این کشور مواجه شد که در نتیجه آن حدود 50 شبه نظامی حوثی از جمله یکی از فرماندهان عالی رتبه این گروه کشته شدند.

برپایه این گزارش، این درگیر‌ی‌ها که در پنج محور بود، از منطقه «الغاویه» واقع در شرق الطوال آغاز و تا جبهه جنوب غرب «الخوجره» امتداد داشت. این درگیری‌ حدود یک ساعت و نیم به طول انجامید.

این در حالی است که نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن پیشروی‌های قابل توجهی در استان تعز داشته اند.

به گزارش خبرگزاری یمن «سبا»، ارتش این کشور و مقاومت مردمی پس از درگیری شدیدی با حوثی‌ها در چند منطقه واقع در غرب تعز پیشروی کردند.

بر اساس این گزارش در جریان پیشروی نیروهای دولتی یمن در غرب تعز دهها تن از جمله «عوض البراک» یکی از فرماندهان برجسته این گروه کشته شدند. از سوی دیگر دو تن از سربازان ارتش دولتی یمن در این درگیری جان خود را از دست داده و 3 نفر نیز زخمی شدند.