فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اردن حکم اعدام 10 متهم به اقدامات تروریستی را اجرا کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مقامات اردن حکم اعدام علیه 15 نفر را اجرا کردند که 10 نفر از آنها مرتبط با قضایای تررویستی و 5 نفر دیگر به ارتکاب مسایل جنایی بوده است.

  در بین افراد اعدام شده، اعضای هسته تروریستی«اربد» که به قتل نیروهای اطلاعات عمومی در منطقه البقعه متهم بودند، نیز دیده می شود.

  به گزارش خبرگزاری رسمی اردن (البترا) افراد اعدام شده همچنین شامل محکومان به حمله به دفتر سرویس اطلاعات عمومی منطقه «الصما» و ترور «ناهض حتر» نویسنده اردنی تروریست‌هایی که در سال 2003 به سفارت اردن در بغداد و کاروان گردشگران در اردن حمله کرده بودند، نیز می‌شود.

  طبق این گزارش خبر اجرای حکم اعدام این 15 متهم در اردن از سوی محمد المومنی سخنگوی دولت و وزیر امور رسانه‌ها تایید شد.

  طبق گزارش البترا، اشرف حسین علی بشتاوی، فادی حسین علی بشتاوی، عماد سعود حسن دلکی، و فرج انیس عبدالطیف شریف و محمد احمد حسین دلکی، این افراد که با تشکیل هسته تروریستی «اربد»، در اقدامی تروریستی شماری از افراد نیروهای دولتی را به قتل رسانده بودند، به اعدام محکوم شده بودند که حکم اعدام آنها بامداد امروز شنبه 4 مارس در زندان سواقه اردن اجرا شد.

  اعضای هسته تروریستی «اربد» پیشتر به پایگاه اطلاعات عمومی اردن در منطقه اربد و پایگاههای ارتش این کشوردر نزدیکی مرز سوریه حمله کرده بودند. نیروهای امنیتی اردن در درگیری با اعضای این هسته 7 نفر از آنها را دستگیر کردند. در این درگیری‌ها یک نظامی اردنی کشته شد.

  اما در مورد قتل «ناهض حتر» نویسنده و روزنامه نگار اردنی این نویسنده سال گذشته مقابل کاخ دادگستری در امان پایتخت اردن به ضرب گلوله یکی از تندروهای اسلامی که ناهض حتر را به کفر و الحاد متهم کرده بود، کشته شد.

  همچنین حکم اعدام محمود حسین محمود مشارفه، که به حمله به اداره اطلاعات عمومی منطقه بقعه متهم بود، اجرا شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران