.
.
.

کردها با یکدیگر در سنجار درگیر شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع امنیتی کردهای عراق روز جمعه 3 مارس از درگیری میان دو گروه از پیشمرگه‌های احزاب کرد رقیب در منطقه سنجار در نزدیکی مرز سوریه در شمال غرب عراق خبر دادند.

این منابع از درگیری شدید میان پیشمرگه‌های کردستان عراق به رهبری بارزانی و افرادی از حزب «پ .ک .ک» در منطقه سنجار در نزدیکی مرز سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز درگیری زمانی روی داد که نیروهای «حزب دموکراتیک کردستان» به منطقۀ تحت کنترل نیروهای «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) وارد شدند.

طبق این گزارش که به نقل از یک منبع امنیتی به رویترز داده شده، بامداد امروز جمعه 3 مارس دو نیروی مسلح کرد با مسلسل و دیگر سلاح‌های سنگین با همدیگر درگیر شدند.

این منبع که نخواست نامش ذکر شود بدون ذکر جزئیات، از تلفات سنگین و کشته و زخمی شدن نیروهای دو طرف در این درگیری خبر داد.

گفتنی است که حزب دموکرات کردستان عراق با حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک» سال‎هاست که بر سر نحوه مبارزه و طرز برخورد با مسئله حقوق کردهای در ترکیه و دیگر کشورهای دارای اقلیت‌های کرد هستند، اختلاف نظر دارند مثلا در حالی که «پ ک ک» با ارتش ترکیه در چنگ بود، حزب دمکرات عراق دارای روابط بسیار خوبی با ترکیه بوده است .

حزب دمکرات کردستان عراق و پ ک ک، علاوه بر اختلافات تاریخی وایدئولوژیکی، در دو سال گذشته، بر سر نحوۀ «برگزاری کنگرۀ ملی کُرد» و میزان نفوذ میان کردهای سوریه، نیز دچار اختلاف شدید شده‌اند به طوری که این اختلاف‌ها تا حد درگیری میان نیروهایشان پیش رفت. تنش و درگیری میان حزب دموکرات کردستان عراق و حزب کارگران پ.ک.ک بعد از حملات و پیش‌روی گروه داعش در کردستان عراق، کاهش یافت اما اکنون با آزاد سازی این مناطق از دست داعش اختلافات آنها بر سر نفوذ در منطقه سنجار بار دیگر شدت گرفته است.