.
.
.

جنگ با «دست و سر» میان نیروهای عراقی و شبه‌نظامیان داعش در منازل موصل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در محله‌های ساحل غربی شهر موصل، به ویژه در محله استراتژیک وادی حجر که داعش قوی‌ترین خطوط دفاعی خود را در آن برپا کرده است، درگیری‌ها میان نیروهای عراقی و شبه‌نظامیان داعش، در اتاق‌های منازل در جریان است.

سروان احمد الجراح یکی از افسران دستگاه مبارزه با تروریسم عراق در این باره به «العربیه.نت» گفت: «وارد یکی از منازل برای بازرسی برای یافتن شبه‌نظامیانی شدیم که موفق به فرار نشدند».

او می‌افزاید: «گروهبان سامر به همراه نیروهای دسته خود که 7 تن هستند، وارد یکی از منازل شدند. در ورود به خانه‌ها، باید کمترین شمار ممکن از نیروها ابتدا وارد شوند تا در صورت وقوع انفجار، شمار تلفات زیاد نباشد. هنگامی که گروهبان داخل یکی از اتاق‌ها شد، با یکی از شبه‌نظامیان داعش روبرو شد که سعی داشت اسلحه را از دستش بکشد».

او ادامه می‌دهد: «گروهبان آتش گشود اما شبه‌نظامی از تیررسش دور بود. پس از چند ثانیه نبرد میان آن‌‌ها که هرکدام اسلحه را به سمت خود می‌کشیدند، گروهبان سامر با سر خود، ضربه‌ای به صورت داعش وارد کرد و او را بر روی زمین انداخت سپس به طرفش شلیک کرد و او را کشت».

در همین هنگام، دو شبه‌نظامی دیگر داعش که در اتاق بودند، به اتاق دیگری در همان منزل فرار کردند که نیروهای نظامی آن‌ها را دنبال کرده و کشتند. . با رسیدن بقیه نیروهای دسته، خانه از همه طرف محاصره شد.

سروان جراح توضیح می‌دهد که این نخستین بار نیست چنین جنگ تن به تنی داخل منازل روی می‌دهد.

او می‌افزاید: «پس از کنترل خانه، مشخص شد یکی از شبه‌نظامیان اسلحه‌ای ساخت داعش و دو تن دیگر اسلحه‌ای ساخت روسیه داشتند که گلوله‌هایشان تمام شده بود».

از روز 19 فوریهف نیروهای عراقی، عملیاتی نظامی برای آزاد سازی بخش غربی موصل از تصرف شبه‌نظامیان داعش آغاز کرده‌اند.