فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصویری.. آغاز سفر رسمی ملک سلمان به اندونزی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود پادشاه سعودی، چهارشنبه 1 مارس، طی سفری رسمی وارد جاکارتا پایتخت اندونزی شد.

  جوکو ویدودو رئیس جمهوری اندونزی، در راس استقبال کنندگان از ملک سلمان در فرودگاه بین‌المللی حلیم در جاکارتا قرار داشت.

  ریتنو ماری سودی وزیر امور خارجه و لقمان حکیم سیف الدین وزیر امور دینی اندونزی، اگوس مفتوح ابی جبریل سفیر اندونزی در پادشاهی سعودی، باسوکی تجاهجا حاکم جاکارتا، شماری از مسئولان بلندپایه اندونزیایی، اسامه بن محمد الشعیبی سفیر خادم حرمین شریفین در اندونزدی و کارکنان سفارت سعودی در جاکارتا، از جمله حاضران در مراسم استقبال بودند.

  این اولین سفر پادشاه سعودی طی ۵ دهه به اندونزی است. به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی این سفر شاهد بحث بر سر همکاری‌های دو کشور برای مبارزه با تروریسم خواهد بود.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، در این روز خیابان‌های جاکارتا به روی ترافیک بسته شده بود، و در مسیر حرکت کاروان پادشاه سعودی از فرودگاه تا کاخ ریاست جمهوری بوگور، هزاران کودک دبستانی در حالی‌که پرچم های دو کشور را در دست داشتند از پادشاه سعودی استقبال کردند.

  ملک سلمان قرار است با جوکو ویدودو، رییس جمهوری اندونزی دیدار کند و در مهمانی رسمی شرکت کند. او همچنین در این سفر با رهبران مذهبی دیدار خواهد کرد و از بزرگترین مسجد جنوب شرقی آسیا دیدن می‌کند، و بعد از آن به جزیره بالی خواهد رفت.

  در این سفر همچنین تقویت روابط فرهنگی و مذهبی و ارتقا روابط آموزشی مورد توجه قرار می‌گیرد.

  ملک سلمان سفر خود به آسیا را با کشور مالزی آغاز کرد و قرار است در ادامه از کشورهای برونئی، ژاپن، چین، مالدیوز و اردن هم سفر کند.

  پس از پایان مراسم استقبال، ملک سلمان در کاروانی رسمی، به سمت کاخ ریاست جمهوری آستانه رفت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران