نیروهای عراق به منطقه امنیتی غرب موصل نزدیک می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارشگر العربیه در عراق روز سه‌شنبه 28 فوریه از نزدیک شدن نیروهای مشترک عراقی به منطقه امنیتی در غرب موصل خبر داد.

طبق این گزارش، نیروهای عراقی در ادامه عملیات آزاد سازی غرب موصل، با شبه نظامیان داعش در کوی الدواسه واقع در منطقه ساحل غربی به شدت درگیر شدند.

در همین حال یکی از مقامات عالی رتبه ارتش عراق روز سه شنبه گفت که نیروهای مشترک این کشور، به منطقه امنیتی واقع در غرب موصل نزدیک شدند و اکنون ساختمان‌های این منطقه در تیر رس نیروهای ویژه ضد تروریسم قرار دارند.

این فرمانده نظامی عراقی در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت:«تمام ساختمان‌های دولتی در موصل تحت محاصره و زیر آتش نیروهای واکنش سریع قرار گرفته است.

روز گذشته نیروهای عراقی پل چهارم از پل‌های پنجگانه موصل را به تصرف خود درآوردند. این در حالی است که هزاران تن از نیروهای داعش از مناطق غربی شهر موصل به سوی مرز سوریه فرار کردند.
آزادسازی پل چهارم موصل

ارتش عراق روز گذشته اعلام کرد که در ادامه پیشروی نیروهای مشترک این کشور در محور غربی شهر موصل، پل چهارم واقع در غرب این شهر را به کنترل خود درآورده است.

سرتیپ یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی نیروهای مشترک عراق، گفت :«نیروهای واکنش سریع پلیس فدرال این کشور در ادامه سلسله پیشروی‌های گسترده خود در نبرد با داعش در محور غربی شهر موصل، چهارمین پل از پل‌های پنجگانه موصل و منطقه «الجوسق» را آزاد کردند».

این در حالی است که نیروهای عراقی صبح امروز اعلام کردند که منطقه «الطیران» وکوی مسکونی «المامون» در محور غربی موصل را نیز از تصرف داعش خارج کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم