مخالفان سوری: انفجارهای حمص ساخته و پرداخته رژیم اسد است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرتیپ فاتح حسون، عضو هیئت مذاکرات صلح سوریه، در اولین واکنش به دو انفجار در حمص که به کشته شدن فرمانده اطلاعات نظامی ارتش سوریه سرتیب حسن دعبول منجر شد، گفت که این حملات ساخته و پرداخته خود رژیم اسد است.

عضو هیئت مذاکرات گفت:«مخالفان سوری دلایل کافی در دست دارند که نشان می دهد که رژیم اسد با داعش و برخی گروههای تروریستی همکاری نزدیک دارد ».

مخالفان سوری معتقدند که حملات روز گذشته با هماهنگی کامل رژیم اسد و به هدف تصفیه سرتیپ حسن دعبول که از سوی دادگاه بین المللی به دست داشتن در ترور رفیق الحریری نخست وزیر پیشین لبنان متهم است، صورت گرفته است.

در همین حال نصر الحریری عضو دیگر هیئت مخالفان سوری گفت که رژیم اسد تلاش می کند که مذاکرات را مختل و به تعلیق بیندازد.

وی گفت نماینده اسد در ژنو از بمباران مناطق مسکونی مخالفان سخنی به میان نمی‌آورد و تنها به انفجار حمص می پردازد.

الحریری در پاسخ به بشار الجعفری که گفته بود از مخالفان سوری می خواهد که حمله تروریستی به حمص را محکوم کنند، گفت:«مواضع ما در برابر تروریسم واضح و روشن است ما همه انواع تروریسم و همه تروریست ها را محکوم می کنیم داعش، القاعده و هر کس با آنها در ارتباط است و به جریان‌های ملی سوریه وابسته نباشد از نظر ما محکوم است».

روز گذشته در دو حمله انتحاری در حمص 42 تن کشته شدند از میان کشته شدگان حسن دعبول که به «فرمانده مرگ» معروف بود کشته شد.

منابع مطلع سوری می گویند منطقه‌ای که انفجار در آن به وقوع پیوست بسیار امنیتی و پیچده است و اگر عوامل اطلاعاتی رژیم اسد با مجریان این حملات همکاری نکرده باشند این دو انتحاری هرگز نمی توانستند به مراکز امنیتی مورد نظر برسند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید