پادشاه سعودی در یک تور آسیایی وارد مالزی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیر پادشاه سعودی در تور آسیایی خود روز یکشنبه 26 فوریه 2017 وارد کشور مالزی شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی«واس»، ملک سلمان به محض ورود به فرودگاه بین المللی کوالالامپور با استقبال گرم محمد نجیب عبدالرزاق، نخست وزیر و هشام الدین حسین، وزیر دفاع مالزی وشماری از مقامات عالی این کشور روبرو شد.

فهد بن عبدالله الرشید، سفیر کشور پادشاهی سعودی و دیگر اعضای سفارت این کشور در مالزی نیز از جمله استقبال کننده‌گان ملک سلمان در فرودگاه بین المللی کوالالامپور بودند.

پادشاه سعودی پس از استقبال گرم از سوی مقامات مالزی به همراه کاروان مسئولان مالزی به مقر پارلمان مالزی رفت.

ملک سلمان و هیئت همراه وی در این سفر مسائل مربوط به همکاری‌های دوجانبه و یافتن راه‌های بالقوه برای توسعه همکاری‌ها در آینده را با مسئولین مالزی مورد بحث قرار خواهد داد.

پادشاهی سعودی دومین شریک تجاری مالزی در خاورمیانه است. تجارت بین دو کشور با افزایش 19.8 درصدی در سال 2016 به نسبت سال 2015 به 13 میلیارد و 120 میلیون رینگیت (حدود سه میلیارد دلار) رسید.

این نخستین سفر ملک سلمان به عنوان هفتمین پادشاه سعودی به کشور مالزی است.

ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه فقید سعودی نیز در فوریه سال 2006 به مالزی سفر کرد و ملک فیصل بن عبدالعزیز آل سعود، نیز در ژوئن سال 1970 به مالزی سفر رسمی داشت.

ملک سلمان قرار است در این سفر آسیایی از کشورهای اندونزی، برونئی، ژاپن، چین، مالدیو و اردن دیدن کند، و با رهبران این کشورها در باره روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی به گفتگو بنشیند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید