هفت مسافر بدون صندلی در یک پرواز خطوط هوایی پاکستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک هواپیمای خطوط هوایی پاکستان که ظرفیت حمل 409 مسافر را داشت، با 416 مسافر از کراچی به مدینه منوره پرواز کرد. هفت مسافر این پرواز جایی برای نشستن نداشتند و تا مقصد سر پا ایستاده بودند.

به گزارش روزنامه گاردیان، یک هواپیمای بوئینگ 777 شرکت خطوط هوایی پاکستان، 7 مسافر بیش از ظرفیت حمل کرده و با خود از کراچی به شهر مدینه منوره در پادشاهی سعودی منتقل کرده است.

ررسی‌ها نشان می‌دهد که این هفت مسافر بلیط دستی و خارج از سیستم در اختیار داشته‌اند. لیست رسمی و کامپیوتری مسافران این پرواز، وجود هیچ مسافر اضافه‌ای را نشان نمی‌دهد و تحقیقات درباره نحوه صدور این بلیط‌های اضافه ادامه دارد.

انور عادل، خلبان این پرواز گفته است که پس از پرواز از وجود تنها یک مسافر اضافی باخبر شده است و به دلیل حجم بالای سوخت مورد نیاز برای فرود مجدد، از بازگشت به فرودگاه صرف‌نظر کرده است.

به گفته خلبان، مهمانداران تعداد مسافران را به درستی نشمرده‌اند.آنها باید این کار را قبل از بستن درهای هواپیما می‌کردند. پس از پرواز امکان بازگشت مجدد به کراچی وجود نداشت. دانیل جیلانی سخنگوی خطوط هوایی پاکستان (پیا) در این‌باره گفته این شرکت تحقیقات وسیعی در این زمینه آغاز کرده و پس از مشخص شدن مقصران این حادثه با آنها برخورد خواهد کرد.

این پرواز در اواخر ماه ژانویه (احتمالا 20 ژانویه) انجام شده و همه 416 مسافر این پرواز به سلامت به فرودگاه مدینه منوره رسیده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید