تصويرى.. مین ضد نفر داعش جان مجری تلویزیون کُرد را گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیفا گردی، مدیر بخش خبر شبکه تلویزیونی کُرد "رووداو" هنگامی که در حال پوشش روند نبرد نیروهای عراق و داعش در موصل بود، بر اثر انفجار یک مین ضدنفر جان خود را از دست داد.

یونس مصطفی، تصویربردار شبکه رووداو که به همراه شیفا گردی حضور داشت، از این انفجار جان سالم به در برد، لیکن دچار جراحات متعددی شد.


شبکه "رووداو" در صفحه فیس‌بوک خود ضمن اعلام این خبر، شیفا گردی را «یکی از بهترین افراد کادر تلویزیونی این شبکه و ستاره این شبکه از بدو تاسیس تا کنون» توصیف کرد. به گفته مسئولان این شبکه تلویزیونی «فقدان شیفا گردی خسارت سختی به این شبکه زده و کسی جای او را پر نخواهد کرد».


جنازه شیفا گردی از محل کشته شدنش در شمال موصل به شهر اربیل، جایی که دفتر این کانال تلویزیونی قرار دارد منتقل شد.

شیفا گردی از آغاز عملیات نظامی علیه داعش، برنامه‌ای تحت عنوان «فوکس الموصل» روی آنتن برد و خودش را به عنوان یک خبرنگار جنگی که اخبار لحظه به لحظه نبرد را برای شبکه رووداو گزارش می‌کند، مطرح کرد. این شبکه تلویزیون ماهواره‌ای از چهار سال پیش کار خود را در اربیل آغاز کرد و همه بخش‌های کردستان را تحت پوشش خود قرار داده و به دو لهجه اصلی زبان کردی، یعنی لهجه‌های کرمانجی و سورانی برنامه‌هایش را پخش می‌کرد. این شبکه همچنین در خاورمیانه، اروپا و آمریکا نیز قابل مشاهده بود و برنامه‌های خبری به زبان‌های کردی، عربی و انگلیسی نیز داشت.


شیفا گردی در سال 1986 در ایران به دنیا آمد و نام حقیقی او « شیفا زکري ئیبراهیم» است، لیکن بعدها با نام شیفا گردی معروف شد. در سال 2006 از دانشکده علوم و تکنولوژی دانشگاه صلاح‌الدین در رشته‌ کامپیوتر فارغ‌التحصیل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید