سوریه..42 کشته از جمله فرمانده اطلاعات نظامی در دو انفجار در حمص

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حمله 2 انتحاری به مراکز نظامی ارتش و نیروی‌های اطلاعات نظامی سوریه در حمص 42 تن از جمله سرتیپ حسن دعبول فرمانده کل اطلاعات نظامی ارتش سوریه، در حمص کشته و بیش از صد نفر نیز زخمی شدند.


به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، بر اثر دو انفجار انتحاری که یکی مرکز اطلاعات و دومی مرکز اطلاعات نظامی ارتش را هدف قرار داده بود بیش از 40 نفر کشته و دهها زخمی برجای گذاشت. مناطقی که انفجار در آنها رخ داد در مرکز حمص قرار دارد و تحت کنترل شدید نیروهای دولتی سوریه است. حمص سومین شهر بزرگ سوریه است که در کنترب کامل نیروهای دولتی این کشور است.

بخش امنیت دولتی در شهر حمص در منطقه الغوطه واقع شده و شاخه اطلاعات نظامی ارتش در کوی «المحطه» قرار دارد.

Advertisement

بر اساس این گزارش هم‌اکنون شهر حمص شاهد حضور گسترده‌ای از نیروهای دولتی وشبه نظامیان وفادار به رژیم اسد است. این نیروها در تلاش می کنند که مانع وقوع چنین حملاتی به مراکز دولتی در حمص شوند.

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه نیمه شب گذشته نیز مناطقی از حمص شمالی از جمله روستای «جبورین» که تحت کنترل نیروهای دولتی است، با راکت مخالفان موشک باران شد.

مخالفان سوری رژیم اسد را به نقض مکرر آتش بس متهم می کنند.

در همین حال جنگنده‌های اسد شامگاه جمعه روستای غرناطه در حمص شمالی را بمباران کرد. هنوز از تلفات انسانی یا زیان‌‌های دیگر ناشی از این حمله هوایی گزارش نشده اشت.

جبهه فتح الشام يا جبهه النصره قديم مسئولیت این دو حمله انتحاری را به عهده گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید