تعدادی کشته و زخمی در شلیک موشک توسط حوثی‌ها به رستوانی در مارب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع محلی در استان مارب یمن اعلام کردند که جمعه 24 فوریه در پی اصابت یک موشک شلیک شده توسط حوثی‌ها به رستورانی در مرکز شهر، شماری از شهروندان کشته و زخمی شدند.

به گزارش العربیه، شاهدان عینی گفتند که موشک به رستورانی در نزدیکی مسجد عذبان در مرکز شهر اصابت کرد. هنوز شمار قربانیان این حادثه مشخص نشده است.

از سویی پنجشنبه، شورای امنیت سازمان ملل متحد، با اجماع، قطعنامه 2342 را تصویب کرد. این قطعنامه بر ضرورت «اجرای انتقال سیاسی کامل در یمن برپایه ابتکار عمل شورای همکاری خلیج و قطعنامه‌های پیشین شورای امنیت» تاکید کرد.

برپایه قطعنامه جدید، مدت زمان فعالیت کمیته تحریم‌ها که بر تحریم‌های اعمال شده علیه علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن و عبدالملک الحوثی رهبر حوثی‌ها نظارت می‌کند، تا اواخر ماه مارس 2018 تمدید شد. همچنین از این کمیته خواسته شده گزارشی نیمه ساله یعنی در ژوئیه 2017 ارائه دهد و ژانویه 2018 قطعنامه‌ای نهایی تقدیم کند.

شورای امنیت نسبت به ادامه بحرانی شدن اوضاع انسانی در یمن و مانع تراشی در مسیر رساندن کمک‌های بشر دوستانه ابراز نگرانی کرد. همچنین نسبت به وجود مناطقی در تصرف شبه‌نظامیان القاعده و حضور گروه‌هایی منتسب به داعش و احتمال رشد آن‌ها در آینده، ابراز نگرانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم