تصویری...مشاور دروغین رئیس‌جمهوری مصر اینگونه لو رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وجود چند برچسب و گرد و غبار روی خودروی فردی که ادعا کرده‌ بود، مشاور عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهوری مصر است، سبب لو رفتن و دستگیری او شد.

همزمان با مراسم عزای شیخ عمر عبدالرحمن، پدر معنوی جماعت اسلامی مصر، فردی که خود را مشاور عبدالفتاح السیسی معرفی کرد، به جمع عزاداران در استان الدقهلیه پیوست تا به نمایندگی از رئیس‌جمهوری مصر در این مراسم شرکت کرده و پیام همدردی السیسی را به خانواده متوفی برساند. شرکت‌کنندگان در این مراسم و به ویژه خانواده فرد درگذشته نیز ضمن استقبال از مشاور دروغین رئیس‌جمهوری مصر، از به شکل مناسبی استقبال کردند.

ساعاتی پس از اتمام مراسم، مشخص شد که فرد یاد شده علاوه بر اینکه هیچ ارتباطی با ریاست جمهوری مصر ندارد و توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده است. مشخص شده که این فرد، یک کلاهبردار حرفه‌ای است که پیش از این نیز به این نیز به جرم شیادی و کلاهبرداری مورد تعقیب قرار گرفته است.

در همین‌باره ایمن الفلاح، مدیر امنیت استان الدهقلیه از مجدی القمری، رئیس پلیس این استان خبری دریافت کرده که فردی به نام "سید الدویک" تحت عنوان مشاور رئیس‌جمهوری مصر و به نمایندگی از او در مراسم عزای شیخ عمر عبدالرحمن شرکت کرده است. نتایج پیگیری‌ها و تحقیقات بخش امنیت الدهقلیه نشان داد که چنین شخصی در تیم ریاست‌جمهوری وجود ندارد. همچنین مشخص شد که روی خودروهای ریاست‌جمهوری مصر هیچگونه برچسبی نصب نمی‌شود و در صورت وجود گرد و خاک روی خودرو، به آنها اجازه خروج از کاخ ریاست‌جمهوری داده نمی‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که مشاور دروغین رئیس‌جمهوری مصر، از لحظه ورود جنازه متوفی به فرودگاه قاهره تا لحظه دفن او در منطقه جمالیه استان الدهقلیه در جمه تشییع‌کنندگان حاضر بوده است. نیروهای امنیتی پس از دستگیری این متهم، او را تحویل دادستانی داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید