ده‌ها داعشی‌ در غرب موصل خود را تسلیم نیروهای عراقی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی عراق روز جمعه 24 فوریه از تسلیم شدن ده‌ها تن از داعشی‌ها در غرب موصل خبر دادند.

به گفته این منابع پس از اینکه نیروهای عراقی غرب موصل را به محاصره خود در آوردند، شمار زیادی از داعشی‌ها خود را تسلیم نیروهای مردمی کردند.

این در حالی است که نیروهای عراقی به عملیات پاکسازی مناطق آزاد شده از مواد منفجره بویژه در فرودگاه موصل ادامه می دهند.

نیروهای عراقی روز گذشته باند فرودگاه را به کنترل کامل خود درآورند.

در همین حال سرلشکر رائد شاکر جودت، فرمانده پلیس فدرال عراق گفت که نیروهای این کشور پس از آزادسازی کامل فرودگاه در حال پیشروی به سوی کوی «الطیران» (هواپیمایی) در حال پیشروی هستند.

کوی الطیران اولین منطقه مجاور فرودگاه است که نیروهای عراقی به سوی آن پیشروی می کنند.

سپهبد عبدالامیر راشد یارالله، فرمانده عملیات «قادمون یا نینوا» طی بیانیه ای اعلام کرد سرویس مبارزه با تروریسم ارتش عراق اردوگاه نظامی «الغزلانی» در غرب موصل را به طور کامل از دست داعش آزاد کرده و بر ساختمان آن پرچم این کشوررا برافراشتند.

وی افزود در این عملیات که دو روز ادامه داشت خسارات زیادی به داعش وارد شده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی سروان جبار حسن یکی از افسران ارتش عراق گفته است که 50 نفر از اعضای داعش در اردوگاه «الغزلان» و اطراف آن طی دو روز کشته شدند.

این افسر عراقی گفت:« واحدهای مبارزه با تروریسم ارتش عراق عملیات پاکسازی این اردوگاه را از مین ها و بمب های دست سازی آغاز کرده اند».

گفتنی است فرمانده پلیس فدرال عراق قبلا طی بیانیه ای اعلام کرد نیروهای مشترک این کشور امروز فرودگاه موصل در غرب این شهر را از دست داعش به طور کامل آزاد کردند.

حیدرالعبادی نخست وزیر عراق در 24 ژانویه گذشته پایان عملیات آزادسازی شرق موصل و در تاریخ 19 فوریه سال جاری آغاز عملیات آزادسازی بخش غربی این شهر را اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید