ارتش آزاد سوریه شهر الباب را از تصرف داعش آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های دولتی ترکیه و مسئولانی در اپوزیسیون سوریه، پنجشنبه 23 نوامبر اعلام کردند نیروهای ارتش آزاد سوریه که از حمایت ترکیه برخوردارند، شهر الباب را از تصرف شبه‌نظامیان داعش آزاد کردند.

نیروهای ارتش آزاد سوریه ماه اوت گذشته، عملیاتی با پشتیبانی نظامی ترکیه آغاز کردند که هدف آن، پاکسازی شمال سوریه از حضور شبه‌نظامیان داعش و شبه‌نظامیان کُرد وابسته به واحدهای حمایت از خلق است.

نیروهای ارتش آزاد سوریه، با پشیتبانی جنگنده‌ها، تانک‌ها و نیروهای ویژه ترکیه، بیرون راندن شبه‌نظامیان داعش را از مناطق نزدیک به مرز ترکیه آغاز کردند تا این‌که سرانجام ماه دسامبر گذشته، به شهر الباب رسیدند.

خبرگزاری رسمی آناتولی ترکیه گزارش داد که نیروهای ارتش آزاد سوریه، موفق به کنترل مرکز شهر الباب شدند و در حال حاضر، به پاکسازی منطقه از مین‌ها و مواد منفجره‌ای هستند که شبه‌نظامیان تندرو کار گذاشته‌اند.

این خبرگزاری افزود که تا کنون حدود 1900 کیلومتر مربع از شمال سوریا از حضور شبه‌نظامیان داعش، پاکسازی شده استو

زکریا مفلاجی، از گروه فاستقم که پیشتر در حلب حضور داشت، در این باره گفت که نیروهای اپوزیسیون سوریه، کنترل شهر الباب را در دست گرفتند اما همچنان شبه‌نظامیان داعش در برخی مواضع حضور دارند.

مفلاجی افزود در جریان عملیات پاکسازی، در برخی محله‌ها، جنگ خیابانی در جریان است. او ادامه داد که نیروهای اپوزیسیون، تمام مناطق استراتژیک شهر را کنترل می‌کنند.

این گزارش‌ها را هنوز دیده بان حقوق بشر سوریه تایید نکرده و می‌گوید بخش‌های بزرگی از شهر همچنان در تصرف داعش قرار دارد و نبردها متوقف نشده است.

شهر الباب سوریه
شهر الباب سوریه


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید