قدیمی‌ترین زندانی سیاسی جهان باز هم به زندان محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاهی در اسرائیل با تایید مجدد حکم زندان ابد به اضافه 18 سال، در حق نائل البرغوثی شهروند فلسطینی که قدیمی‌ترین زندانی سیاسی در جهان به شمار می‌آید، او را دوباره به زندان فراخواند. برغوثی پیش از آزادی، 33 سال را در زندان‌های اسرائیل گذرانده بود.

نائل البرغوثی در سال 1978 به اتهام مشارکت در قتل یک شهروند اسرائیلی به زندان افتاد و دادگاهی در اسرائیل او را به زندان ابد به اضافه 18 سال محکوم کرد. برغوثی پس از گذراندن 33 سال زندان در سال 2011 و پس از تبادل اسرا میان اسرائیل و حماس از زندان آزاد شد.

او مدتی پس از آزادی دوباره بازداشت و به 30 زندان محکوم شد. چهارشنبه 22 فوریه نبز به شکل ناگهانی دادگاهی در اسرائیل حکم قدیمی صادره علیه او را مجددا تایید و صادر کرد.

ماه مه 2009، موسسه گینس، نام نائل البرغوثی را به عنوان قدیمی‌ترین زندانی سیاسی جهان وارد کتاب رکوردهای گینس کرد.

ایمان نافع، همسر نائل البرغوثی در این‌باره به «العربیة.نت» گفت: «این یک تصمیم کاملا سیاسی است. من، همسرم و همه آنها که همسرم را می‌شناسند، بهت‌زده شده‌ایم. همسرم 33 سال را در زندان اسرائیل گذراند و پس از خروج از زندان تصمیم گرفت یک زندگی عادی و طبیعی داشته باشد، لیکن مجددا دستگیر و محکوم شد. این یک ظلم بزرگ است».

قدورة فارس، رئیس باشگاه اسرای فلسطینی نیز در این زمینه گفت: «دادگاه‌های اسرائیل مجددا نشان دادند، چیزی جز ماشین سرکوب ملت فلسطین نیستند. آنها همچنین ابزار مطیع و گوش به فرمان نهادهای سیاسی، نظامی و امنیتی اشغالگران هستند. نقش این دادگاه‌ها تبرئه مجرمان حقیقی که خون ملت فلسطین را می‌ریزند، است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید