دی‌میستورا: نمایندگان همه مردم سوریه باید در نوشتن قانون اساسی جدید مشارکت کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

استفان دی‌مستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد که روند نوشتن قانون اساسی جدید سوریه باید با حضور همه گروه‌های ملت این کشور امکان انجام شود

به گزارش العربیه دی‌میستورا در نشست خبری اولین روز مذاکرات ژنو 4 ضمن تاکید بر اینکه موفقیت مذاکرات سیاسی می‌تواند نقش مهمی در آتش‌بس در سوریه ایفا کند، از دو طرف مذاکرات ژنو4 خواست از تشدید عملیات نظامی دست‌ بردارند.

او همچنین از درخواست رسمی دولت روسیه از رژیم بشار اسد برای توقف بمباران هوایی مناطق مشمول آتش‌بس خبر داد.

فرستاده ویژه سازمان ملل وضع هرگونه پیش‌شرط از سوی طرف‌های مذاکره‌کننده، قبل از شروع مذاکرات را رد کرد. او با اینکه قطعنامه 2254 سازمان بین‌الملل را به عنوان خط راهنمای مذاکرات ژنو4 اعلام کرد، در اظهاراتی که چندان بوی خوش‌بینی نمی‌داد گفت که از این مذاکرات انتظار چیزی فراتر از سقف موجود نمی‌رود.

دی‌میستورا در ادامه ضمن اشاره به چندپاره بودن نیروهای مخالف اسد، گفت: مذاکره‌کنندگان اپوزیسیون در یک گروه واحد در این مذاکرات حضور نیافته‌اند. او که شخصا با هیات مذاکره‌کننده رژیم اسد درباره وضعیت زندانیان و اسرا گفتگو کرده است، امکان ابراز سخنان ستیزه‌جویانه و خصمانه از سوی دو طرف حاضر در این مذاکرات را رد نکرد.

فرستاده ویژه سازمان ملل درباره نقش و موضع دولت جدید آمریکا در باره سوریه نیز گفت: «دولت جدید آمریکا برای مشخص کردن استراتژی خود درباره سوریه به زمان نیاز دارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید