نیروها‌ی عراقی به 5 کیلومتری فرودگاه موصل رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پلیس فدرال عراق روز سه شنبه 21 فوریه 2017 اعلام کرد، نیروهای مشترک پلیس و ارتش عراق در اولین روز از عملیات نظامی در محور جنوبی موصل تا 5 کیلومتری فرودگاه موصل پیشروی کردند.

به گزارش العربیه، منابع نظامی عراق در عملیات محور جنوب به سوی غرب موصل تاکنون دهها تن از شبه نظامیان داعش کشته و زخمی شدند.

سر لشکر شاکر جودت، فرمانده پلیس فدرال عراق، گفت:«عملیات به کشته شدن 70 تن از مسلحین داعش، انهدام تعداد زیادی از خودروهای مجهز به تیربار و دیگر مهمات نظامی سنگین و تخریب 3 کانال زیر زمینی این گروه تروریستی منجر شد».

با آغاز عملیات نظامی ارتش عراق در محور جنوب- غرب موصل، نیروهای این کشور به 5 کیلومتری فرودگاه موصل رسیده‎اند.

در همین حال منابع نظامی عراق روز گذشته از آزادسازی 17 روستا از تصرف داعش در جنوب غرب موصل خبر دادند.

ارتش عراق که با پشتیبانی نیروهای ائتلاف بین الملل به رهبری آمریکا عملیات آزاد سازی غرب موصل را دو روز پیش آغاز کرد، تاکنون توانست دهها روستا را در مسیر جنوب به غرب موصل از کنترل داعش خارج کند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی عراق اغلب روستاهای آزاد شده در فاصله 5 کیلومتری جنوب فرودگاه موصل واقع شده‌ است.

این در حالی است که داعش با توسل به حملات انتحاری تلاش می کند که مانع پیشروی نیروهای عراقی به سوی غرب موصل شود.

طی روزهای گذشته ارتش عراق با پوشش هوایی نیروهای ائتلاف بین المللی، سخت ترین مرحله نبرد موصل را آغاز کرد این عملیات که با شعار «قادمون یا نینوی» (نینوی ما آمده‌ایم) آغاز شد، موفقیت‌های قابل توجهی را به همراه داشته است. نیروهای مشترک عراقی توانستند در اولین روز عملیات 6 روستای بزرگ از کنترل داعش آزاد کنند.

فرماندار استان نینوا با اشاره به پیروزهای ارتش عراق گفت:«صفوف اولیه و خط مقدم نیروهای داعش درهم ریخته و دچار هم پاشیدگی شده است . افراد داعش با تحمل تلفات سنگین فرار را بر قرار ترجیح دادند و دیگر تاب مقاومت در برابر نیروهای مشترک ارتش و پلیس را ندارند. شمارش معکوس که به زیان داعش و به نفع ماست آغاز شده است.

فرماندار نینوا گفت با این حال ما هنوز نگران سرنوشت غیرنظامیان در غرب موصل هستیم آنها در واقع در اسارت سازمان تروریستی داعش قرار گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید