کارشناسان بین‌المللی از نقض گسترده حقوق بشر توسط حوثی‌ها در یمن پرده برداشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک گروه از کارشناسان بین‌المللی در گزارشی مفصل با اشاره به در اختیار گرفتن سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی یمن توسط حوثی‌ها از نقض گسترده حقوق بین‌الملل بشردوستانه توسط آنها خبر داد.

در این گزارش آمده است که شبه‌نظامیان حوثی‌ امور اقتصادی کشور را در چنگ خود گرفته و مفاسد مالی متعددی مرتکب شده‌اند. آنها با نقض گسترده حقوق بین‌الملل بشردوستانه، مخالفان را شکنجه کرده و سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی را در اختیار گرفته‌اند.

براساس این گزارش که توسط کارشناسان بین‌المللی تهیه شده، علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور مخلوع یمن شبکه‌ای هم‌پیمانان قبیله‌ای، سیاسی و نظامی را در اختیار دارد و شبه‌نظامیان حوثی کماکان یک شاخه نظامی و سیاسی دارد که تصیمات آن توسط عبدالملک حوثی اتخاذ می‌شود.

این گزارش همچنین تاکید کرد، کودتاگران نبردهای خود را از طریق فعالیت‌های اقتصادی پنهان، مانند مواد مخدر، قاچاق و بازار سیاه تامین مالی می‌کنند.

به کارگیری موشک‌های هدایت‌شونده ضدتانک توسط حوثی‌ها نشان می‌دهد که این تسلیحات ایرانی از مسیرهای مختلف به یمن قاچاق می‌شود. این تسلیحات قبل از بحران یمن، در آن کشور وجود نداشت. براساس این گزارش، شبه‌نظامیان حوثی همچنین موشک‌ها و راکت‌هایی را که در اختیار دارند، برای هدف قرار دادن شهرهای پادشاهی سعودی به کار می‌گیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید