پزشک تیم ملی ژیمناستیک آمریکا به آزار و اذیت جنسی صدها ورزشکار زن متهم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سه عضور سابق تیم ملی ژیمناستیک زنان آمریکا، که یکی از آنها به مدال المپیک دست یافته بود، از آزار جنسی خود توسط پزشک تیم ملی پرده برداشتند.

در گزارشی که شبکه «سی ان ان» امروز یکشنبه، پخش خواهد کرد، جان مانلی وکیل آمریکایی به نیابت از 40 زن شکایتی را علیه دکتر لورنس نصار تنظیم کرده است.

بر اساس گزارش شبکه سی ان ان، نصار در طول دو دهه به آزار جنسی صدها ژیمناستیک کار زن می پرداخته است. یکی از قربانیان این پزشک تنها 9 سال بوده است.

مانلی گفت:« می دانیم که دست کم 60 ژیمناسیک کار زن شکایت کرده اند اما پیش بینی می کنم که تعداد به صدها زن و شاید بیشتر برسد.» او گفت که بر باور است که او از سال 1996 با همه اعضای تیم های زیر دستش این کار را انجام داده است.

نصار 53 ساله، در نوامبر سال گذشته، به اتهام اذیت و آزار جنسی دختر شش ساله یکی از دوستانش در ایالت میشیگان، دستگیر شد. در دسامبر گذشته نیز متهم شد که هزارها تصویر و ویدیو پورنوی از کودکان نگهداری می کرده است.

دهها ژیمناستیک کار، این پزشک را متهم کرده اند که هنگام معالجه، دست خود را به جاهای حساسی از بدن آنها قرار می داده است. نصار این اتهامها را رد کرده و می گوید درمان وی بر اساس قوانین پزشکی صورت می گرفته است.

هاورد ژیمناستیک کار 33 ساله آمریکایی در این زمینه می گوید:« من را ماساژ داد و از من خواست لباس های زیر خود را درآورم، سپس جاهای حساسی را ماساژ داد.»

این ورزشکار آمریکایی افزود:« فکر می کردم که نباید چیزی بگویم چرا که او دکتر شناخته شده ای بود و شانس داشتم که با او کار کنم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید