اپوزیسیون سوریه: به مذاکرات ژنو4 چندان خوشبین نیستيم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس ائتلاف ملی سوریه، علیرغم مذاکرات متعددی که با مقامات اروپایی داشته، چندان به نتایج مذاکرات ژنو 4 برای صلح سوریه امیدوار نیست.

انس العبدة به شبکه العربیة خبر داد که در حاشیه نشست امنیت جهانی در مونیخ با استفان دی‌میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، ژان مارک آیرو وزیر امور خارجه فرانسه و فدریکا موگرینی وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا دیدار کرده است.

العبدة با تاکید بر اینکه "رژیم سوریه و هم‌پیمانانش اراده و خواست جدی برای رسیدن به راه‌حل سیاسی ندارند" گفت باید سطح توقعات را از نشست ژنو 4 برای صلح در سوریه پایین آورد و نباید انتظار داشت در این نشست توافقاتی فراتر از سطح موجود انجام شود.

پیش از این، سازمان ملل متحد اعلام کرده بود که نشست ژنو 4 بر روی قطعنامه 2254 که به ملت سوریه حق تعیین سرنوشت از طریق انتخابات را می‌دهد متمرکز خواهد بود. موضوع قانون اساسی جدید و حکومت سوریه نیز در این نشست مطرح خواهد شد.

استفان دی‌مستورا روز چهارشنبه گذشته در رم، پایتخت ایتالیا اعلام کرد که برنامه کاری گفتگوهای ژنو روی موضوع قطعنامه سازمان ملل که بر روی پایان درگیری‌ها تاکید دارد، متمرکز خواهد بود. دی‌میستورا افزود: قطعنامه 2254 روی سه نطقه اساسی توافق درباره مبانی حکومت، توافق درباره قانون اساسی جدید و توافق درباره اجرای انتخابات تحت نظارت سازمان ملل تاکید دارد.

نشست ژنو4 23 فوریه با حضور هیات مذاکره‌کننده رژیم اسد و هیات نمایندگی گروه‌های مخالف اسد و همچنین نمایندگانی از کشورهای مختلف جهان در ژنو برگزار می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید