ائتلاف بین الملل یک مرکز فرماندهی داعش در موصل را منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف بین الملل مبارزه با تروریسم به رهبری ایالات متحده آمریکا، روز شنبه 18 فوریه اعلام کرد، یک مرکز فرماندهی متعلق به داعش واقع در یکی از بیمارستان‌های غرب موصل را با توپخانه سنگین هدف قرار داده و بکلی منهدم کرده است.

این حمله سنگین توپخانه‌ای علیه مرکز فرماندهی داعش پس از آن صورت گرفت که گزارش‌هایی مبنی بر نفوذ تروریست‌های وابسته به داعش در میان غیرنظامیان در سمت غربی موصل افزایش یافته است .

طبق این گزارش‌ها افراد داعش برای نگهداری از ایزار و الات جنگی خود اقدام به ذخیره سازی اسلحه در اماکن غیر نظامی از جمله بیمارستان‌ها ومدارس کرده‌اند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع نظامی عراق ، تندروهای تروریست در غرب موصل در میان 650 هزار غیر نظامی مخفی شدند.

این افراد تروریست پس از اینکه نیروهای عراقی حلقه محاصره را بر آنها از سمت شرق موصل تنگتر کردند به سوی غرب فرار کرده و در میان غیرنظامیان پناه بردند.

ماه گذشته نیروهای عراقی با پشتیبانی نیروی‌های ائتلاف بین الملل به رهبری ایالات متحده آمریکا بخش شرقی موصل را از چنگ داعش خارج کردند.

ائتلاف بین الملل در بیانیه خود اعلام کرد، نیروهای ائتلاف پس از دریافت اطلاعات دقیق مبنی بر عدم استفاده پزشکی از بیمارستان غرب موصل استفاده داعش از آن به عنوان مرکز فرماندهی برای عملیات تروریستی ، اقدام به گلوله باران آن کردند.

نیروهای عراقی با پشتیبانی ائتلاف بین الملل عملیات بازپس گیری شهر موصل از داعش را در اواخر سپتامبر و اوائل اکتبر سال 2016 آغاز کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید