حوثی‌ها یک میلیارد دلار اموال صندوق بیمه را غارت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع آگاه در صنعا، پایتخت یمن فاش کردند کودتاچیان حوثی نزدیک به یک میلیارد دلار از صندوق سازمان بیمه را غارت کردند.

کمیسیون رسیدگی به پرونده صندوق تامین اجتماعی در صنعا از ناپدید شدن یک میلیارد دلار خبر می‌دهد، که از منابع مالی بیمه اجتماعی و خصوصی است که برای بیمه شرکت‌های تجاری، صنعتی، نفتی، مخابرات و بانک اختصاص یافته بود.

این منابع مالی توسط حوثی‌ها و حزب کنگره مردمی به رهبری علی عبدالله صالح مخلوع دزدیده شده است.

کمیسیون رسیدگی می‌‌گوید بیش از ۱۱۰۹۳ نفر از بیمه‌شدگان برای سه ماه است نتوانسته اند حقوق خود را دریافت کنند، و بیم آن می رود که صندوق بیمه اجتماعی توان مالی لازم برای انجام تعهدات خود را نداشته باشد.

کمیسیون روز پنجشنبه، در یک نشست خبری در صنعا اعلام کرد که تمامی اتحادیه‌های کارگری و کارمندان شرکت‌ها و موسسات بخش خصوصی حاضر نشدند طرح جدید بیمه اجتماعی پیشنهادی از سوی به اصطلاح «کمیته عالی انقلاب» حوثی‌ها را تایید کنند.

کمیسیون خواستار لغو تمامی مقرراتی شد که از سوی به اصطلاح «کمیته عالی انقلاب» تصویب شده است.

دولت قانونی یمن پیشتر اعلام کرده بود که شبه نظامیان حوثی بیش از ۳ میلیارد دلار ذخایر ارزی این کشور را به سرقت برده اند.

آنها همچنین ۴۰۰ میلیارد ریال منابع مالی بانک مرکزی را نیز مصادره کرده اند، که منجر به محروم شدن ۱.۲ میلیون کارمند دولتی از دریافت حقوق طی ۵ ماه گذشته شده است.

از زمان شورش حوثی‌ها علیه دولت قانونی یمن در سال ۲۰۱۵ تا کنون، حوثی‌ها صدها میلیارد ریال و صدها میلیون دلار از درآمدها و منابع موسسات و شرکت‌ها را نیز غارت کرده اند.

بر اساس این گزارش‌ها کودتاچیان حوثی منابع عظیمی از ثروت و دارایی حاصل از مدیریت شرکت نفت و نظارت بر فروش فراورده‌های نفتی، و همچنین عواید مخابرات و گمرکات را به غارت برده‌اند.

رهبران حوثی شرکت‌های ساختمانی تاسیس و برج‌سازی می‌کنند. منابع آگاه می‌گویند محمد علی الحوثی، یکی از سران به اصطلاح «کمیته عالی انقلاب»، یک برج در جنوب صنعا ساخته که گفته می‌شود ۷ میلیون دلار هزینه داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید