ارتش ترکیه در حال کنترل كامل شهر الباب سوریه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ترکیه روز جمعه 17 فوریه 2017 اعلام کرد، نیروهای این کشور با مخالفان سوری در آستانه کنترل و پاکسازی کامل شهر الباب در شمال سوریه از شبه نظامیان داعش هستند.

ارتش ترکیه در بیانیه تاکید کرد، تروریست‌های داعش در الباب تاب مقاومت در در برابر ارتش آزاد سوریه و ارتش ترکیه را نیاوردند و اغلب آنها فرار یا عقب نشینی کردند.

روز گدشته ارتش ترکیه اعلام کرد که نیروهای مخالفان سوری تحت حمایت این کشور توانسته‌اند بزرگراه الباب به حلب که تا کنون در دست شبه‌نظامیان داعش بود را تحت کنترل کامل خود در بیاورند.

ارتش ترکیه عملیات «سپر فرات» را با هدف عقب راندن داعش از مرزهای این کشور و محدود کردن فعالیت کردهای سوری از ماه آگوست 2016 آغاز کرد.

ارتش ترکیه در بیانیه‌ای گفت: «نیروهای ما در آستانه کنترل کامل منطقه الباب هستند و مقاومت تروریست‌های داعشی درهم شکسته شد».

ارتش ترکیه همچنین گفته است که طی 24 ساعت گذشته هواپیماهای جنگی این کشور دهها هدف داعش را منهدم کرده و بیش از 15 شبه‌نظامی را کشته‌اند.

پیشتر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تلویزیون دولتی این کشور اعلام کرد که ارتش ترکیه به تنهایی قادر است شهر الرقه را از دست داعش خواهد کرد. رقه در دست «دولت اسلامی» (داعش) است و شهر منبیج را کردهای سوریه در ماه اوت سال جاری از کنترل "دولت اسلامی" خارج کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید