انفجار خودرویی بمب‌گذاری شده در بازاری در بغداد دستکم 48 تن را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فرماندهی عملیات بغداد پایتخت عراق اعلام کرد که پنجشنبه 16 فوریه، انفجار خودرویی بمب‌گذاری شده در منطقه نمایشگاه‌های فروش خودرو در منطقه البیاع، دستکم 48 کشته برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروه داعش مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت.

سرتیپ سعد معن سخنگوی عملیات بغداد در این باره گفت: «حمله تروریستی که نمایشگاه های منطقه البیاع را عدف قرار داد، به وسیله خودرویی بمب‌گذاری شده انجام شد که در این منطقه پارک شده بود. اطلاعات اولیه از 38 شهید و 49 زخمی حکایت دارد».

گروه داعش مسئولیت این انفجار را که ساعت چهار بعد از ظهر به وقت محلی روی داد، بر عهده گرفت. این ساعت، پر رفت و آمدترین زمان در این بازار به شمار می‌آید.

انفجار روز پنجشنبه، سومین انفجار از این دست ظرف سه روز گذشته در پایتخت عراق است. انفجارهای گذشته هم در مناطق پر ازدحام روی داد. اما انفجار پنجشنبه، خونبارترین انفجار بغداد در سال جاری میلادی است.

عکس‌هایی که فعالان از محل حادثه گرفته‌اند، جنازه‌های سوخته قربانیان را نشان می‌دهد در حالی که نیروهای آتش نشانی، در تلاشند آتش سوزی‌های در گرفته در محل را خاموش کنند.

برخی از این تصاویر، تلاش‌های نیروهای امدادی برای خاموش کردن خودروهای در حال سوختنی را نشان می‌دهد که قربانیان هنوز داخل آن‎‌ها هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم