اسلامگرایان تندرو ده‌ها تن از مخالفان حکومت سوریه را اعدام کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پایگاه خبری-تحلیلی «سایت» که فعالیت گروه‌های تندرو را رصد می‌کند، اعلام کرد که شبه‌نظامیان اسلامگرای تندرو در سوریه، ده‌ها تن از مخالفان حکومت بشار اسد را در غرب کشور اعدام کردند

«سایت» که مرکز اصلی‌اش ایالات متحده است، چهارشنبه 15 فوریه گزارش داد که گروهی منشعب شده از گروه شبه‌نظامی «جند الاقصی»، بیش از 150 تن از اعراض گروه‌های مخالف حکومت سوریه را در شهر خان شیخون واقع در جنوب استان ادلب کشت.

این پایگاه خبری-تحلیلی به نقل از صفحه‌های وابسته به یکی از گروه‌های تابع سازمان القاعده، افزود، ده‌ها تن از اعدام شدگان، از اعضای گروه‌های وابسته به ارتش آزاد سوریه بودند.

این گزارش افزود که دیگر اعدام شدگان از اعضای ائتلاف «تحریر الشام» هستند که ائتلافی از گروه‌های اسلامگرا به شمار می‌آید.

گروه «جند الاقصی» از لحاظ فکری، به گروه داعش، رقیب اصلی القاعده، نزدیک است. درگیری‌ها میان گروه «جند الاقصی» و «ائتلاف تحریر الشام» هفته گذشته شدت گرفت و ناظران جنگ سوریه می‌گویند که در این درگیری‌ها، ده‌ها تن کشته شدند .

این در حالی است که دو گروه «تحریر الشام» و «جند الاقصی» علیه ارتش آزاد سوریه می‌جنگند که گروهی میانه‌رو است و از حمایت غرب برخوردار است. گروه‌های اسلامگرا پیشتر به مواضع ارتش آزاد سوریه به دلیل ارسال نمایندگانش به مذاکرات آستانه پایتخت قزاقستان برای تثبیت آتش بش، حمله کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید