سفیر امارات در افغانستان در اثر جراحات ناشی از انفجار قندهار درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جمعه محمد عبدالله الکعبی سفیر امارات متحده عربی در افغانستان، در اثر جراحات ناشی از انفجار تروریستی که روز 10 ژانویه در مهمانسرای والی اقلیم قندهار روی داد، درگذشت.

وزارت امور ریاست امارات، با صدور بیانیه‌ای، درگذشت سفیر را تسلیت گفت. در این بیانیه آمده است: «با تاسف و اندوه فراوان، شهادت فرزند نیکوکار وطن، جمعه محمد عبدالله الکعبی که جانش را برای انسانیت فدا کرد، اعلام می‌کنیم».

سفیر و مجموعه‌ای از دیپلمات‌های اماراتی، در معرض حمله تروریستی قرار گرفتند که مهمانسرای والی قندهار را هدف قرار داد. این حمله به کشته شدن نخبه‌ای از فرزندان امارات انجامید که مامور اجرای پروژه‌های بشر دوستانه، آموزشی و توسعه‌ای در جمهوری افغانستان بودند.

برپایه گزارش خبرزگرای رسمی امارات (وام)، سفر سفیر امارات به قندهار با هدف انجام ماموریت بشردوستانه در چارچوب برنامه کشور امارات برای پشتیبانی از مردم افغانستان صورت گرفته بود. این ماموریت شامل قراردادن سنگ‌بنای مرکز خلیفه بن زاید آل نهیان در اقلیم، امضای توافق‌نامه با دانشگاه کاردان برای بورسیه‌های درسی به هزینه امارات با حضور والی قندهار و قرار دادن سنگ‌بنای دانشکده خلیفه بن زاید آل نهیان برای آموزش فنی در کابل پایتخت افغانستا با بودجه تخصیص داده شده از سوی موسسه خلیفه بن زاید آل نهیان برای فعالیت‌های بشر دوستانه بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید