جنگنده‌های روسی به شدت درعا در جنوب سوریه را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابعی در اپوزیسیون سوریه و شاهدان عینی می‌گویند که جنگنده‌های روسی، سه‌شنبه 14 فوریه، مناطق تحت کنترل مخالفان را در شهر درعا به شدت بمباران کردند.

به گزارش العربیه، این بمباران هوایی در پشتیبانی از نیروهای دولتی پس از آن روی داد که جنگجویان اپوزیسیون با هدف مقابله با تلاش‌های نیروهای دولتی برای پیشروی

به سوی یکی از گذرگاه‌های مرزی، به محله المنشیه در درعا یورش بردند.

این بمباران، شدیدترین حمله هوایی روسیه از بیش از دو سال پیش، زمان آغاز دخالت نظامی‌اش در سوریه توصیف شده است.

جنگجویان اپوزیسیون روز یکشنبه در عملیاتی به محله سنگربندی شده المنشیه یورش بردند. آن‌ها اعلام کردند که هدف از این حمله، مقابله با تلاش‌های ارتش سوریه برای به کنترل درآوردن گذرگاه مرزی استراتژیک با اردن است.

کنترل این گذرگاه توسط نیروهای دولتی و مناطق مرتبط با آن در بخش جنوبی درعا می‌تواند مناطق تحت کنترل مخالفان را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم کند.

جنگنده‌های روسی در آسمان درعا
جنگنده‌های روسی در آسمان درعا

ارتش سوریه اعلام کرد که مخالفان در رسیدن به اهداف خود شکست خورده و تلفات سنگینی متحمل شدند.

عمده جنگجویان اپوزیسیون در درعا، از گروه‌های ارتش آزاد سوریه هستند و برخی از اعضای هیئت آزادیبخش شام که یک گروه تازه تاسیس اسلامگرا است نیز در میان آن‌ها حضور دارند.

یک منبع در اپوزیسیون سوریه گفت که جنگنده‌های روسی، سه شنبه بیش از 30 حمله هوایی در درعا انجام دادند؛ حملاتی که باعث شد مخالفان نتوانند دستاوردهای بیشتری داشته باشند. به گفته این منبع، بخش‌های بزرگی از محله المنشیه به کنترل مخالفان درآمد.

ابراهیم عبدالله از فرماندهان بلندپایه مخالفان مسلح در این باره گفت: «هنگامی که نظام، کنترل برخی از مناطق را از داد، جنگنده‌های روسی عملیات خود را آغاز کردند».

درعا
درعا

نبرد به مناطق دیگری در شهر هم کشیده شد. مخالفان مناطقی تحت کنترل نیروهای دولتی را توپ باران کردند. ساکنان هم گفتند که نیروهای ارتش، موشک‌های‌های زمین به زمین به مناطق تحت کنترل مخالفان شلیک کرد.

این شدیدترین درگیری ها در درعا پس از آن است که در سال 2015؛ مخالفان مسلح، عملیاتی نافرجام برای کنترل کامل استان درعا صورت دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید