ترکیه: شهر الباب تقریبا به طور کامل به کنترل اپوزیسیون سوریه درآمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بن علی یلدریم نخست‌وزیر ترکیه سه‌شنبه 14 فوریه گفت نیروهای اپوزیسیون سوریه که از سوی آنکارا پشتیبانی می‌شوند، تقریبا شبه‌نظامیان داعش را از شهر الباب سوریه بیرون رانده و این شهر را به کنترل خود درآوردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یلدریم که در جمع اعضای حزب عدالت و توسعه حاکم در پارلمان سخن می‌گفت، اظهار داشت: «الباب تقریبا به طور کامل به کنترل در آمده است. هدف ما جلوگیری از باز کردن گذرگاه‌هایی از مناطق تحت تصرف گروه‌های تروریستی به سمت ترکیه است».

در هفته‌های اخیر درگیری‌ها میان نیروهای نظامی ترکیه و گروه‌هایی از اپوزیسیون سوریه از یک سو با شبه‌نظامیان داعش از سوی دیگر در اطراف شهرک الباب، شدت یافته است.

الباب از سال 2014 در تصرف شبه‌نظامیان داعش قرار دارد. این شهر از حدود دو ماه پیش، هدف حملات نیروهای ترکیه و نیروهای مشارکت کننده در عملیات سپر فرات قرار دارد. در این عملیات نیروهای ارتش آزاد سوریه حضور دارند که آنکارا از آن‌ها حمایت می‌کند.

نیروهای سپر فرات، شهر الباب را از طرف‌های غرب، شمال و شرق محاصره می‌کنند در حالی که نیروهای دولتی سوریه، پس در طرف جنوبی شهر حضور دارند.

مداخله نظامی ترکیه در شمال سوریه که از چند ماه پیش آغاز شد، به گفته مقام‌های این کشور، با هدف دور راندن شبه‌نظامیان داعش و همچنین شبه‌نظامیان کُرد از مناطق نزدیک مرزهای ترکیه صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید