چند دستگی در اپوزیسیون سوریه بر سر تشکیل هیئت نمایندگی برای مذاکرات ژنو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ترکیب هیئت مذاکره کننده اپوزیسیون سوریه در مذاکرات ژنو که آن را هیئت عالی مذاکرات اعلام کرد، باعث چند دستگی در صفوف اپوزیسیون شد. دو مجموعه اپوزیسیون سوریه حاضر در مسکو و قاهره، جهت‌گیری خود را برای مخالفت با ترکیب هیئت مذاکره کننده اعلام کرده و گفتند خواستار تشکیل ترکیبی متعادل خواهند شد.

گروه‌های اپوزیسیون حاضر در مسکو و قاهره، بدون ذکر نام، طرف‌های خارجی را به تلاش برای تحمیل خواسته‌های خود از راه تاثیر بر هیئت مذاکره کننده در ژنو، متهم کردند.

این در حالی است که پس از دو روز مذاکره میان طیف‌ها و گروه‌های مختلف اپوزیسیون سوریه در ریاض پایتخت سعودی، سرانجام بر سر هیئتی برای مشارکت در مذاکرات ژنو توافق شد.

برپایه بیانیه صادره، این هیئت 21 عضو دارد که از 9 تن آن‌ها نمایندگان ائتلاف ملی و هیئت عالی مذاکرات هستند، 10 تن گروه‌های مسلح را نمایندگی می‌کنند و دو تن دو مجموعه قاهره و مسکو که موافق راه حل مسالمت آمیز برای بحران سوریه هستند را نمایندگی می‌کنند.

محمد صبرا مذاکره کننده ارشد اپوزیسیون سوریه هم ابراز عقیده کرد که هیئت مذاکره کننده اپوزیسیون، تمام گروه‌ها و طیف‌ها با به شکلی عادلانه، نمایندگی می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید