عراق: ابوبکر البغدادی مورد هدف قرار گرفت ولی هنوز سرنوشتش مشخص نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای هوایی این کشور ساختمانی را که گمان می‌رود ابوبکر البغدادی در آن پنهان شده باشد، بمباران کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز ارتش عراق روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد ساختمانی در منطقه القائم در غرب استان الانبار هدف موشک‌ها هواپیماهای اف16 نیروی هوایی ارتش عراق قرار گرفته‌ است. گمان می‌رود ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده داعش در آن ساختمان پنهان شده باشد. با اینحال بیانیه ارتش عراق مشخص نکرده است که البغدادی در این حمله کشته شده است یا خیر.

در بیانیه‌ ارتش عراق نام 13 نفر از فرماندهان داعش که در این حمله کشته شده‌اند منتشر شده است، لیکن نامی از ابوبکر البغدادی در میان آنها نیست.

سرتیپ یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی ارتش عراق روز یک‌شنبه اعلام کرده بود، نیروهای امنیتی عراق تحرکات ابوبکر البغدادی را به دقت زیر نظر دارند و تا کنون از مورد هدف قرار گرفتن او اطمینان حاصل نکرده‌اند.

یحیی رسول افزود: این عملیات هوایی براساس داده‌های اطلاعاتی دقیق که به دست ارتش رسید، انجام شد و باعث کشته شدن تعدادی از نیروهای انتحاری شد. او ادامه داد: در صورت تایید خبر کشته و یا زخمی شدن رهبر داعش، این موضوع به شکل رسمی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

با این حال رسانه‌های عراقی به نقل از منابع امنیتی گزارش کردند که ابوبکر البغدادی در حمله هوایی به منطقه القائم در نزدیکی مرزهای سوریه و عراق مورد اصابت قرار گرفته است. این رسانه‌ها اعلام نکردند که این حمله هوایی را چه کسی انجام داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید