خبرهایی از اقدامات انتقامجویانه حشد الشعبی درمناطق آزاد شده موصل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع دولتی عراق روز یکشنبه 12 فوریه از اقدامات انتقامجویانه شبه نظامیان «حشد الشعبی» علیه غیر نظامیان در مناطق آزاد شده ساحل شرقی موصل خبر دادند.

این منابع رفتار شبه نظامیان حشد الشعبی مورد حمایت ایران را به اقدامی «انتقامجویانه» علیه اهالی موصل تلقی کردند.

در همین حال زهیر حازم ، عضو شورای اداری بخش موصل، در تماس با تلویزیون العربیه گفت:«عملکرد منفی نیروهای حشد الشعبی طی بازداشت‌های بی رویه غیرنظامیان در مناطق آزاد شده موصل و سپس انتقال آنها به مکان‌های نامشخص آغاز شده است ».

این مسئول عراقی گفت:«گروه شبه نظامی «بدر» که هادی العامری آن را فرماندهی می کند و همچنین گردان‌های موسوم به «جند الامام» با حمله به مناطق آزاد شده تعداد زیادی از اهالی را بازداشت کرده و به جاهای نامشخصی انتقال دادند».

به گفته عضو شورای اداری موصل، عملکرد نیروهای حشد الشعبی بار دیگر جوی مملو از ترس و وحشت را که پیشتر داعش در این مناطق بوجود آورده بود، بار دیگر در میان اهالی موصل گسترش داده است».

زهیر حازم افزود :«با گسترش چنین اقدامات انتقامجویانه‌ای از سوی حشد شعبی بیم آن می رود که اهالی موصل از ترس عملیات انتقامجویانه بار دیگر این شهر را ترک کنند و دولت عراق با بحران و موج دیگری از هجرت هزاران نفر غیر نظامی از موصل مواجه شود».

حازم اظهار داشت :«شورای اداری موصل دستور داد، همه مدارس ابتدایی که اغلب دانش آموزان آن را کودکان کم سن و سال تشکیل می دهند، تا اطلاع ثانوی تعطیل شوند. این دستور به دنبال حملات موشکی و خمپاره ای داعش به چند مدرسه در مناطق آزاد شده موصل، صادر شده است».

در ادامه عملیات آزادسازی موصل توسط نیروهای مشترک ارتش، پلیس ضد تروریسم، حشد الشعبی ، حشد الوطنی وابسته به عشایر سنی و پیشمرگه‌های کردستان عراق که در ماه سپتامبر سال 2016 آغاز شد، این نیروها تاکنون توانسته‌اند مناطقی وسیعی را در اطراف و شرق موصل از دست داعش آزاد کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید