نیروهای ترکیه و ارتش آزاد سوریه وارد آخرین پایگاه داعش در استان حلب شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای نظامی ترکیه و گروه‌های مسلح مخالف حکومت سوریه که از پشتیبانی آنکارا برخوردارند، شنبه 11 فوریه، وارد شهر الباب، آخرین پایگاه داعش در استان حلب در شمال سوریه شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه «نیروهای ترکیه و گروه‌های اپوزیسیون سوریه در چارچوب عملیات سپر فرات، شنبه وارد بخش غربی شهر الباب شده و موفق شدند چند موضع را به کنترل خود درآورند».

از چند روز پیش درگیری‌ها میان نیروهای نظامی ترکیه و گروه‌هایی از اپوزیسیون سوریه از یک سو با شبه‌نظامیان داعش از سوی دیگر در اطراف شهرک الباب، شدت یافته است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه خاطرنشان کرده که این پیشروی، پس از بمباران شدید هوایی مواضع داعش توسط جنگنده‌های تکیه حاصل شده است.

الباب از سال 2014 در تصرف شبه‌نظامیان داعش قرار دارد. این شهر از حدود دو ماه پیش، هدف حملات نیروهای ترکیه و نیروهای مشارکت کننده در عملیات سپر فرات قرار دارد.

نیروهای سپر فرات، شهر الباب را از طرف‌های غرب، شمال و شرق محاصره می‌کنند در حالی که نیروهای دولتی سوریه، پس در طرف جنوبی شهر حضور دارند.

مداخله نظامی ترکیه در شمال سوریه که از چند ماه پیش آغاز شد، به گفته مقام‌های این کشور، با هدف دور راندن شبه‌نظامیان داعش و همچنین شبه‌نظامیان کُرد از مناطق نزدیک مرزهای ترکیه صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم