عسیری: عبدالله صالح به اتهام کودتا علیه دولت قانونی یمن محاکمه خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرلشکر احمد عسیری، مشاور وزیر دفاع سعودی و سخنگوی ائتلاف عربی روز پنجشنبه 9 فوریه، 2017 در مصاحبه‌ای گفت که علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری مخلوع یمن، در آینده به اتهام دست داشتن در کودتا علیه دولت قانونی و مشروع یمن محاکمه خواهد شد.

عسیری، در مصاحبه با دو آژانس خبری روسی «اسپوتنیک» و «نووستی» گفت:«علی عبدالله صالح رئیس جمهور مخلوع یمن که از سوی سازمان‌های بین المللی تحریم شده است هنوز هم به اقدامات جنایتکارانه علیه یمنی‌ها ادامه می دهد».

او افزود:«دولت قانونی یمن در قبال همه شهروندان خود مسئول است به همین دلیل حکومت قانونی یمن مطابق قوانین یمن این شخص را به اتهام همکاری با کودتگران محاکمه خواهد کرد».

سخنگوی ائتلاف عربی گفت:« صالح با گروهی از جنایتکارن کودتاگر همکاری کرده و در ارتکاب جنایت‌ علیه مردم یمن با آنها شریک بوده است».

وی گفت:«اگر عبدالله صالح بخواهد در آینده مجازات نشود، باید با دولت قانونی یمن همکاری کند».

مشاور وزیر دفاع سعودی اظهار داشت :«از نظر ائتلاف عربی همه گروهها و افرادی که با کودتگران همکاری کردند، قانون شکن و شریک در ایجاد بحران و مشکلات کنونی یمن هستند».

عسیری گفت :«دولت قانونی یمن اکنون بر بیش از 85% درصد از یمن تسلط کامل دارد».

وی افزود:«کودتگران در هیج جای یمن نفوذی ندارند آنها پس از مصادره اسلحه ارتش یمن و تنها با زور اسلحه بر صنعا و صعده تسلط دارند».

سخنگوی ائتلاف عربی در پاسخ به این پرسش که آیا حوثی‌ها ریاض را هدف قرار دادند با نه گفت:«این ادعا دروغ محض است و ما وقت کافی برای پاسخ دادن به چنین ادعاهای رسانه‌ای نداریم».

عسیری افزود:«تمام اخبار مربوط به جنگ به صورت بیانیه‌هایی از سوی ائتلاف عربی صادر می شود اگر چنین ادعایی صحت داشت مطمئنا آن را اعلام خواهیم کرد».

مشاور وزیر دفاع سعودی اظهار داشت :«ما حقایق را انگونه که هست بیان می کنیم اگر کسی معتقد است که حوثی‌ها با موشک بالیستی جایی را هدف قرار دادند برای ما شاهد یا سند بیاورند».

عسیری گفت:« از آغاز جنگ تاکنون حوثی‌ها 38 موشک بالستیک به سوی سعودی پرتاپ کردند که اغلب آنها به خاطر غیر دقیق بودن در خاک یمن سقوط می کردند یا در مسیر بوسیله پدافند سعودی ردیابی و در هوا منفجر می شدند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید